AK PARTİ İL BAŞKANI TOSUN; "TÜNELLERDE SONA GELİNDİ"

AK PARTİ İL BAŞKANI TOSUN; "TÜNELLERDE SONA GELİNDİ"

Zonguldak İl Başkanı Tosun "Hükümetimizin yaptığı Mithatpaşa 1 ve Mithatpaşa 2 Tünellerinde kavşak çalışması ile birlikte sona gelindi" dedi.
Zonguldak  Belediyesi'nin ve hükümet kanalıyla yapılan projelerin devam ettiğini belirten Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, şunları söyledi;

“Zonguldak’ta belediyemizin ve hükümet kanalıyla yapılan projeler devam ediyor. Şehir merkezinde, mahallelerde yol çalışmaları ve düzenlemeler devam ediyor. Bu çalışmalar mevsim şartları ile daha da hızlanmaya başlayacak.Lauvar alanı projemizin İhalesinde erteleme oldu ama onu da önümüzdeki günlerde yapacağız. Hükümetimizin yaptığı Mithatpaşa 1 ve Mithatpaşa 2 Tünellerinde kavşak çalışması ile birlikte sona gelindi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu Zonguldak’a geldi ve projeleri inceledi. Kilimli’ye kadar şehir trafiğini çok rahatlatmış olacağız. Hastane İnşaatımız devam ediyor, Pandemi döneminde hastane eksikliğini hissettik ve bir an önce onun da hizmete girmesini bekliyoruz. 2023 yılına kadar bütün projelerimizi bitirmiş olacağız. Zonguldak 2023’te on yılda merkezde yapılmayan hizmetlerle hazır olacak ve insanların Zonguldak’ta yaşamak için çok güzel sebepleri olacak"

Filyos projesinin önemine değinen Başkan Tosun, Zonguldak Filyos kara yolu ile ilgili şu açıklamayı yaptı; Filyos projesi her geçen gün adım adım ilerliyor. Cumhurbaşkanımız Filyos projesini takip ediyor. Son zamanlarda şehrimize bakanların biri geliyor biri gidiyor. Buradan da anlaşılıyor ki sayın Cumhurbaşkanımız Filyos projesinin bir an önce bitirilmesi için bütün desteği veriyor. Biz kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Zonguldak Filyos karayolu için Kilimli’ye  kadar yolumuz yapılıyor. Bu yol bu sene bitecek, Çatalağzı ve Muslu’ya kadar kesme yolu ilk etapta tamamlayacağız. Dokuz tünelli proje için çalışmalar yapılıyor, ancak bunun ekonomik boyutu var"

2,5 milyar TL’lik bir projeden bahsediliyor. Bu yol projesi Filyos’tan da büyük bir proje. Filyos liman projesi, endüstri bölgesi ve doğalgazın çıkartılacağı alanla ilgili çalışmalar hızla devam ettiğine göre bu yolda mutlaka yapılacak. Ben bu yol için Cumhurbaşkanımızın gerekli talimatları verdiğini biliyorum. Belki büyük bir proje olduğu için biraz zaman alacak ama sonuçta yapılacak. İlk olarak demir yolu ve köprü yapılacak. Çaycuma üzerinden yola bağlanması için daha acil bir şekilde yapacağız. Zonguldak, Kilimli ve Çatalağzı yolu üzerinden Filyos'a bağlanacak. Milletvekillerimiz ve teşkilat olarak takip ediyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48