AK Parti Milletvekili Polat Türkmen Kadir Gecesini kutladı

AK Parti Milletvekili Polat Türkmen Kadir Gecesini kutladı

AK Parti Milletvekili Polat Türkmen Kadir Gecesini kutladı

AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, yayınladığı mesajda İslam aleminin ve Zonguldak halkının Kadir Gecesini kutladı.
Türkmen mesajında şu görüşlere yer verdi; “Her ayı Ramazan ve her gün ve geceyi Kadir Gecesi gibi yaşamaya gayret etmeliyiz. Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 
Kadir Gecesi, âlemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir. Onun için bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Ramazan ayını on bir ayın örneği ve sultanı kılan Rabbimiz, Kadir gecesini de Ramazan'ın kalbi ve kıymetlisi kılmıştır. 
Kur'an-ı Kerim'de bu geceye müstakil bir sure tahsis eden yüce Rabbimiz, gecenin değerini de bizzat surede haber vermiştir. İslam alemi için gecelerin en feyizlisi ve en bereketlisi olan Kadir Gecesi'nin rahmet ve bereketinden yararlanmayı Rabbim bizlere nasip etsin. Rabbim bu gecede yapacağımız dualarımızı kabul etsin. 
Bu düşünce ve duygularla Zonguldaklı hemşerilerimin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor; bu gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48