‘AK Parti’ye kaptırmayacağız’

‘AK Parti’ye kaptırmayacağız’

‘AK Parti’ye kaptırmayacağız’

CHP İl Başkanı Hakkı Güney, 5 Aralık’ta Zonguldak’ta ki bütün adayların açıklanacağını söyledi.
CHP Genel merkezi tarafından anketlerin yapıldığını ve bu anketlerin sonucuna göre adayların netlik kanacağını söyleyen Başkan Güney, CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zonguldak’a ayrı bir önem verdiğini söyledi.
 

‘ZONGULDAK BELEDİYESİNİ AK PARTİ’YE KAPTIRMAYACAĞIZ’
Kesinlikle Zonguldak Belediyesini kaybetmek istemediklerini söyleyen CHP İl Başkanı Hakkı Güney: “Genel Merkez tarafından anket sonuçlarının sonucunda açıklanmayan adaylarımız belli olacak. 5 Kasım’da bütün adaşlarımız belli olacak. Zonguldak Belediye Başkanlığı için yapılan anketlerde Harun Akın’ın birinci çıktığını bölgemize gelen heyet söyledi. Genel Merkez buna göre incelemelerini yapıyor. Sayın Genel Başkanımızın Zonguldak’a verdiği değer büyük. Kömür Çalıştayı’n da ki katılımları, Zonguldak için projeleri bölgemize ayrı bir önem verdiğini gösteriyor. Zonguldak halkının sorunlarını biliyoruz ve doğru adayla seçimi alacağız. Daha kapsamlı ve projeli bir şekilde çalışacağız. Zonguldak Belediyesini kesinlikle AK Parti’ye bırakmayacağız. Çalışmalarımızı ve projelerimizi bunun üzerinden yapıyoruz. Ayrıca,  AK Parti’nin adayını bizim pozisyonumuza göre açıklayacağını düşünüyoruz” dedi.

‘KDZ. EREĞLİ’DE İNSANLAR KÜLTÜR VE SANATIN MİMARINI İSTİYOR’
Kdz. Ereğli Belediye Başkan aday adayı Halil Posbıyık’ın yaş engeline takıldığı iddialarına yanıt veren Güney: “Halil Posbıyık’ın yaşa takıldığı doğru değil. Başka illerimizde yaşı daha büyük kişiler aday yapıldı. Bizim için önemli olan seçimi kazanmamız. Genel Merkez Halil Posbıyık ile seçimlere gidilecek derse örgüt olarak kendisine destek vereceğiz. 20 yıldır insanlar Kdz. Ereğli’de Halil beyle özdeşmiş. Kdz. Ereğli’de insanlar kültür, sanat bunlara özlem duyuyor. Biz bunları da gördük. Herkesin yaptığımız izlenimlerde bu kültür ve sanatla ilgili söylemleri dikkatimizi çekti. Demek ki insanlar bazı şeyleri özlemiş ve bunun da mimarlarını görmek istiyor. Onun için biz de Kdz. Ereğli’de ona göre değerlendirmemizi yapacağız. Yaş olarak bir sıkıntı yok, bir söylem varsa yanlış yapılıyor. Biz Kdz. Ereğli’de seçimi almak istiyoruz” dedi.  (Gamze Taşdemir)

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48