Akgün; ’’ Santrallerin Sıcak Suyunun Konutlara Verilmesini Destekliyoruz ’’

Akgün; ’’ Santrallerin Sıcak Suyunun Konutlara Verilmesini Destekliyoruz ’’

Zonguldak İli, Kilimli ilçesi, Çatalağzı Beldesi Belediye başkanı Adnan Akgün, ZGC Başkanı Derya Akbıyık’ a verdiği özel röportajda önemli açıklamalarda bulundu.

Akgün konuşmasında,Çatalağzı olarak, santrallerin sıcak suyunun yapılacak yatırımla konutlara bağlanabileceğini, bu konuda geçmişte yapılan çalışmayı, bugün içinde desteklerini, 2012 yılında o dönem Zonguldak Valisi Erdal Ata’nın projelendirdiği, Valilik, BAKKA ve Kalkınma ajansı ile birlikte TÜBİTAK’a yaptırılan bilimsel projenin halen daha fizibil olduğunu ifade etti.

Akgün, o dönem yapılan raporun tutarının da 150 bin TL. önemli bir rakam olduğunu, bugün için sıcak suyun konutlara verilmesi adına santrallerin türbinlerine yatırım yapılması gerektiğini vurguladı.

Sadece Çatalağzı beldesinde iki bin konut var. Muslu ve Kilimli ilçesini de içine alırsak önemli bir konutun ısınması sağlanabilir. Santrallerin sıcak suyunun konutlara verilmesi adına ülkemizin bazı İl ve ilçelerinde bu konuda yapılan çalışmalar var. Hayata ve uygulamaya geçtiğini görüyoruz, bizzat bende yerinde inceledim. dedi.

Çok zor şartlarda çalışıyoruz

Pandemi süresince çok zor şartlarda çalıştıklarını ifade eden Akgün, iller bankasından paylarımız çok azaldı, gelir, gideri karşılamıyor, kasamızda paramız yok,yatırım yapamıyoruz.

Enerji santralleri önemli ve değerli.

Beldemizde ki enerji santralleri çok önemli görev yerine getiriyor.Eren Enerji bir çok altyapı adına asfalt dökümü, kanalizasyon, temiz ve pis sus giderlerinin yenilenmesi, sosyal sorumluk projeleri dahil bir çok çalışmaya maddi ve manevi destek veriyor. Teşekkür ediyoruz.

ÇATES açılması önemliydi. ÇATES ‘de beldemiz için değerli.istihdam,üretim ve verdiği katkılar, kamu ve özel maden sahalarından aldığı kömür hammaddesi, zincirleme etki yapıyor.

Kamu ve özel kömür işletmeleri üretmeli

Zonguldak’ta kömür üretimi ilimiz ve bölgemiz adına önem arz ediyor.Üretim ise halen istenilen seviyede değil. Üretim artmalı, istihdam sağlanmalı.Yeraltı kaynaklarımız da ekonomiye kazandırılmalı. Doğalgaz rezervlerinin ilimizde bulunması, ilimiz ve ülkemiz adına çok sevindirici bir gelişme.

Kilimli öz evlat, Çatalağzı üvey evlat

Kilimli ilçe merkezli anayolda asfalt çalışmaları iki yıldır sürüyor, Çatalağzı Beldesi ana karayolunda ise asfalt çalışması yapılmıyor. Bizim sınırlarımıza gelince birden stop ediliyor. Bize üvey evlat muamelesi yapılıyor.31 Mart 2019 yerel seçimlerinde verdiğimiz sözleri tutmakta zorlanıyoruz. Belde içinde ki deremizin ıslah olması çok elzem. Cumayanı bölgesinde geçmişte yaşadığımız doğal afet,sel ile ilgili halen daha bir çalışma yapılmadı.Bu konuda yetkililer ve ilgililer gereken çalışmanın yapılacağını söylediler, DSİ dahil hiçbir çalışma bugün için yok görünüyor. Herhangi bir aşırı yağmur yağması durumunda aynı felaketi Allah Korusun yaşayabiliriz. Dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48