Alan Açıkladı, Koronadan 5 kisi öldü...

Alan Açıkladı, Koronadan 5 kisi öldü...

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan 5 kişinin corona virüs’ten hayatını kaybettiğini açıkladı. Zonguldak’ta 100’ün üzerinde pozitif vaka bulunduğunu ve halkın sokağa çıkmamasını isteyen Alan şunları söyledi:

Zonguldak yaşlı nüfusu diğer illere göre yüksek maden şehriyiz akciğerlerimiz sıkıntılar yaşayan vatandaşlarımız var.Tedbirlere uymayan vatandaşlar bizi üzüyor. Hıfzıhsa kurulu olarak Cumhurbaşkanımı ve bakanlarımızın genelgelerinden artı ekstra sert kurallar koyarak vatadanşımızın çarşıya inmemesi ve sosyal mesafeyi korumak için elimizden geleni yapıyoruz.

Zonguldak’ta 100’ün üstünde Pozitif vaka var.5 tane can kaybımız var.Covid vatandaşımız sosyal mesafeye uymayarak salgını yayıyor.65 yaş ve üzeri kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız sosyal vefa grubundan bize iletebilirler. Bu süreçte dükkanı kapatanlar ve işleri olmayan vatandaşlarımız için sizlerin emrinizdeyiz.

Söylenen numaralara istediğiniz talebi söylebilirsiniz.(251 40 26 - 055 015 79 82) arayarak vatandaşlarımız taleplerini iletebilirler.

Pazar yerlerin faaliyetleri durduruldu.Pazarcı esnafımız mahallerde dolaşarak satışına devam edecek.Amacımız sosyal mesafeyi kurmak.Merkez ilçedeki fiyatların denetlenecek.Zonguldak esnafımızın böyle birşey yapacağını düşünmek istemiyoruz.Ama sizler gene böyle birşey farkettiğiniz zaman Belediyemizi 155’i arayın bizde görevimizi yapalım. Mümkün oldukça evden çıkmayın sosyal mesafenizi koruyun evde kal Zonguldak hayat eve sığar.’’dedi
 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48