Alan: "Artık rica etmiyorum!"

Alan: "Artık rica etmiyorum!"

Çin'de baş gösteren yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Zonguldak’ta da tedbirler arttırıldı.Fakat Zonguldak'ta ki vatandaşların alınan tedbirlere uymadıkları görüldü.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, vatandaşlara evde kalın çağrısını yineleyerek, ‘’Artık rica etmiyoruz evinizde kalın’’ dedi. Selim Alan, bir doktor ve Belediye Başkanı olarak alınan tedbirlere uyulması gerektiğini belirterek şunları söyledi:  ‘’Bu videoyu çekmemek için çok direndim . Haftasonunda ki güzel tablodan sonra, bugün ne yazık ki bizim uyarılarımıza, yetkililerin uyarılarına ısrarla uymadıklarını gördük. Ben bir hekim, bir vatandaş bir Belediye Başkanınız olarak artık rica etmiyorum. Sokağa çıkmayın.Biz tedbirlere uymazsak sonumuz pek iyi değil. Valimizin de bilgisi dahilinde , hem yaya trafiği hemde araç trafiği  için emniyet güçlerimizle beraber tedbirleri artırıyoruz. 15 günlük süreçte bizlere destek olun. Devlet sizlerin iyiliği için 7/24 gayret gösteriyor.

Sadece sizden evde kalmanızı istiyoruz. Zonguldak maden şehri olması sebebiyle hemde bu vurdum duymazlıkla vaka sayısı ve can kaybı artışından endişe ediyoruz. Lütfen evlerinizde kalın.'' dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39