Albaya 10 yıl hapis...

Albaya 10 yıl hapis...

Albaya 10 yıl hapis...

ZONGULDAKta, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Garnizon Komutanlığında görevliyken tutuklanan ve evinde 1 dolar bulunan Jandarma Kurmay Albay Kamil Günler, terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Zonguldak Garnizon Komutanlığında görevliyken 15 Temmuz darbe girişiminden iki gün sonra tutuklanan ve meslekten ihraç edilen Jandarma Kurmay Albay Kamil Günler hakkında 2nci Ağır Ceza Mahkemesinde Silahlı terör örgütüne üye olmak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme suçlamasıyla dava açıldı. Son kez hakim karşısına çıkan tutuklu sanık Günler, Silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Günlerin Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme suçundan ise beraatine karar verildi.
1 DOLARIN SAVUNMASINI YAPMIŞTI
Tutuklu sanık Günlerin evinde yapılan aramada 1 dolar ele geçirilmişti. Daha önceki duruşmada darbe teşebbüsünün bir parçası olmayı aklını ucundan bile geçirmediğini belirten Günler, evinde bulunan 1 dolarla ilgili olarak, 2005te bulunduğum Irak ve Azerbaycanda geçici görevlerde harcırah olarak kazandığım para vardı. Oradan döndükten sonra yeni araba almak için evde ne kadar para varsa bozdurdum. O dolar da oradan kalmaydı. Zarfın içine koymuştum. Eve gelince 1 doları fark ettim. O da bana Özel Kuvvetlerden hatıra kalsın diye sakladım. Bu doların nostalji olduğunu düşündüm. 10 yıl önce koyduğum ve unuttuğum bir konudur. Bulunan dolar ne bir şifre, ne de bir kutsiyet addettiğim bir şey değildir. Şayet öyle olsa idi, sürekli cüzdanımda taşırdım. Çantamdan çıkan 1 dolar, Özel Kuvvetlerde çalışırken dolar olarak verilen harcırahtan bir nostalji, bir hatıradır diye ifade vermişti.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48