Albayrak: Kömür bizim için daha önemli

Albayrak: Kömür bizim için daha önemli

Albayrak: Kömür bizim için daha önemli

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kilimli ilçesinde, iş elbiseleriyle bindikleri otobüste koltuklar kirlenmesin düşüncesiyle ayakta seyahat edince Türkiyenin gündeminden düşmeyen maden İşçilerini  kabul etti.

Albayrak, makam odasında kabul ettiği madencilerin, gündeme gelmelerine neden olan davranışlarının kendilerini de çok etkilediğini belirterek, teşekkür etti.

BİRİLERİ BİZE BİRAZ KIZIYOR AMA KÖMÜR BİZİM İÇİN DAHA ÖNEMLİ. DEDİK

İşçilere madencilik sektöründe başlatılacak yeni döneme ilişkin bilgi veren ve madencilerin talep ve görüşlerini alan Albayrak, Zonguldak kömürü dediğimiz noktada yerli strateji başlattık. Birileri bize biraz kızıyor ama kömür bizim için daha önemli. dedik. Bizim yerli kaynaklarımız, yerli kömürümüz varken neden ithal kömürü önceliklendirelim? diye konuştu.

ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

Madencilikte dünya standartlarında birinci sınıf bir metodolojinin uygulanacağına işaret eden Albayrak, şöyle konuştu: İnşallah yeni dönemde daha fazla istihdamla daha fazla üretim olacak. Tabii ki bunlar daha güvenli, daha kaliteli ve daha profesyonelce yapılacak. Bu anlamda yeni bir süreç başlatıyoruz. Ekmeğini alın teriyle helalinden akıtarak kazanan çok müstesna insanlarsınız. Allah sizden razı olsun. Son 10-15 senede farkındaysanız her alanda bir dönüşüm var. Daha yeni başladık. Kim ne derse desin çok daha iyi olacak. En doğru çözümü bulmak için neler yaptığımızı detaylarıyla paylaşacağım sizlerle.

Madenciler Gökhan Onur, Musa Uğur, Sabahattin Akkoç, Ali Aktaş, Turgay İnam ve Koray Karabacak da davetten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

SAYIN BAKANIMIZA ŞÜKRAN DUYUYORUZ

Koray Karabacak, yaptığı açıklamada, Sayın Bakanımıza davette bulunduğu için şükran duyuyoruz. Kendilerine bütün madenci arkadaşlarımız, amirlerimiz ve sendika arkadaşlarımızın da selam ve saygılarını getirdik, minnettarız. dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48