ALİ TOSUN"DAN MOTORLU TAŞIT SINAVLARI DENETİMLERİNE İLİŞKİN ÇARPICI AÇIKLAMA

ALİ TOSUN"DAN MOTORLU TAŞIT SINAVLARI DENETİMLERİNE İLİŞKİN ÇARPICI AÇIKLAMA

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Motorlu Taşıtlar Sınavlarında (MTSK) kursiyerlerin mağdur edildiğine ilişkin iddialara da açıklık getirdi.

Motorlu taşıtlar sürücü sınavlarında yapılan yoğun denetimler sonucu ehliyet alan kişi sayısının azalması sebebiyle, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun hakkında kursiyerlerin mağdur edildiğine yönelik eleştiriler yapılıyordu.
Ali Tosun bu eleştirilere şu şekilde cevap verdi:

"Sınavların zorlaştığı, geçenlerin azaldığı ve böylelikle kişilerin mağdur edildiği yönünde yerel basında çıkan iddialar vardı. Değerli arkadaşlar biz insanımızı seviyoruz. Ve MTSK sınavlarını, yaptığımız sınavların en önemlisi olarak görüyoruz. Yarın bu sınavdan ehliyet alan bir sürücü yarın sizin, bizim çocuklarımızın, öğrencilerimizin oynadığı sokaklarda araç kullanacak. O yüzden biz standartların en iyi şekilde uygulandığı bir sınav yapmaya çalışıyoruz. Aslında görevimizi yapıyoruz. Denetim görevimizi en iyi şekilde yaptığımızdan dolayı eleştiri var. Yani denetim görevimizi yaptığımızdan dolayı biz, vatandaşlarımızın teşekkür etmesini ve buradan ehliyet alan adayımızın da gönül rahatlığıyla bizim çocuklarımızın oynadığı sokaklarımızda araç kullanmasını istiyoruz. Bu noktada haksızlığa uğradığı için sınavdan geçemedim diyen ve şikayet eden kursiyer sayısı çok az."

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2021, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48