Altay: Zondef'te Proje zamanı

Altay: Zondef’te Proje zamanı

Altay: Zondef'te Proje zamanı

Kısa adı ZONDEF olan Zonguldak Dernekleri Federasyonu 3.Olağan Genel Kurulu büyük bir katılım ile Bağcılar’da tarihi Osmanlı Konağında gerçekleşti. İl dışından birçok davetlinin katıldığı genel kurulda divan başkanlığını eski Çaycuma Belediye başkanı Sayın Mithat Gülşen yaptı.

Bağcılar belediye başkan yardımcısı Fethi Başaranoğlu’nun  da hazır olduğu genel kurulda Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (KASTOB) başkanı Nurettin Turan da genel kurulda bulunmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Zonguldak Çaycuma Emlakçılar Derneği başkanı Erol Ünlü ve yönetim kurulunda iş adamı Ergün Ece, gazeteci Ercan Karakuş, Devrek ZONDEF temsilcisi ve iş adamı Ahmet Akdemir, ZONDEF Zonguldak temsilcisi Avukat Ayhan Demirci ve değerli oğulları Mehmet Saim Demirci, Çaycumalılar Derneği Başkanı Ramazan Taşdemir gibi birçok katılımcının yanı sıra iş adamı,MehmetTülübaş,Ali Demirci, Muhsin Saka gibi İstanbul’daki iş adamlarının büyük bir katılımı oldu. Akademisyen Serkan Bozkurt, Marmara Ereğlisi Kızılay Başkanı Muhammet Gökmen, Sanatçımız Egemen Sekmen ve birçok ZONDEF dernek üyesi, iş adamı ve bürokratın katılımı Zonguldak’ın geleceği açısından ümit verdi.

Saat 10 30’da kahvaltı ile başlayan program 12 00’de divan başkanlığının seçimi ve protokol konuşmaları ile devam etti. Ardından KASTOB başkanı konuşması ve Pendik Devrekliler Derneği Başkanı Ziya Öncan selamlama konuşması ise program coşku ile sürdü.

4 yıl boyunca Zonguldak Dernekler Federasyon yönetiminde yer alan ve son genel kurulda genel başkan olan Gurbet Altay yaptığı konuşmada;

“öncelikle kurucu ve onursal başkanımız Sayın Ali Rıza Kiremitçi, değerli kaymakamımız Sayın Şevket Cinbir gibi birçok Zonguldak gönüllüsünün yaktığı bu Zonguldak sevdasını daha da ileriye taşımak adına burada olmanızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Uzaktan yakında gelen tüm Zonguldak sevdalılarına selam olsun ve tüm kalbimle teşekkür ediyorum.16 binden fazla Zonguldaklıyı Zonguldak Hasret geceleri ile bir araya getirdik. ZONDEF KARİYER kahvaltılarıyla yazarlarımızı ve iş adamlarımızı tanıma fırsatı bulduk. Gerek Ahmet Yaşar Akkaya, gerek Ozan Bodur ve birçok yazarımızı ZONDEF sayesinde tanıdık ve tanıttık.

Zonguldak Dernekleri Federasyonu olarak sadece Zonguldak gündemini değil Çanakkale depreminde, üniversite tercihlerinde, mağdur olan Zonguldaklılarda yardımda bulunmaya çalıştık.

Biz ilk yola çıktığımızda “Zonguldaklılar birlik ve beraberlik içinde bir araya gelebilirler” dedik. Sonra “şimdi proje zamanı”dedik şimdi de “hiçbirimiz hepimiz kadar güçlü değiliz” diyor ve “Zonguldak’ımızın altı ELMAS, üstü PIRLANTA “         sloganıyla ve kararlığı ile yolumuza devam ediyoruz.

Kendisi de bir maden şehidi oğlu olan değerli başkanım İsa Doruköz’ün başlattığı maden şehitleri programlarıyla gündem olmaya devam ettik ve daha kapsamlı devam edeceğiz. Üye derneklerin piknik organizasyonlarıyla adımızdan söz ettirdik. Her iki ayda bir BAŞKANLAR KURULU toplantılarıyla ZONDEF’e üye olsun ya da olmasın tüm Zonguldak sevdalılarının fikirlerini aldık ve almaya devam edeceğiz. Üniversitelerimizi ziyaret ettik, milletvekillerimizi, valilerimizi ziyaret ettik ve projelerim hakkında bilgi aktardık yeni dönemde daha kapsamlı bir çalışma ile karşılarında olacağız. Sadece kendi memleketimize değil tüm dünyaya duyarlı olsun Halep’e yardım gönderen TIR’ların arasında bizlerin de katkısını sağladık ve yine tüm dünyaya, insanlara duyarlı olmaya devam edeceğiz.

Komisyonlarımızla üyelerimize katıda bulunmaya çalıştık. Eğitim ve Kültür Komisyonu ile Raziye Karakök, Hukuk Komisyonu ile Av. Şenol Cinköse, Gençlik Spor Komisyonu ile Mustafa Kalaycı, Sosyal Komisyonla Zekai Bacak ve Abdullah Dedeli katkı vermeye çalıştılar. Hukuk ile ilgili sorunu olan ya da bilgi edinmek isteyenler hukuk komisyonundaki avukatlarımızı arayarak destek alabiliyorlar. Bizler için eksiklik ama Hukuk Komisyonu başkanımız sayın Av. Şenol Cinköse şimdi artık HAKİM adayımız. Kendisine de buradan ayrıca tebrik ediyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediyemiz tüm imkânlarıyla bizlere destek vermesiyle ilgili protokoller imzaladık. Ramazan’da bu sene Zonguldaklı bereketini daha çok gördük. Değerli hemşerimiz ve yeni yönetim kurulu üyemiz Şenol Birol Kabarık kardeşimizin katkılarıyla Bağcılar Kirazlı Ramazan çadırı daha şenlik ve bereketli oldu. Önümüzdeki Ramazan da Anadolu ve Avrupa yakasında 10 bin hemşerimize iftarın yanı sıra derneklerimizin yapacakları iftarlara katkı sağlayacağız. Aynı şekilde Birleşmiş Milletlerde masası olan Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (KASTOB)’a üyelimizin olması ve Türkiye’nin birçok yerinde duyulma imkânı sağlayacağız. Bu sene ilki yapılan 1071 Malazgirt organizasyonuna Zonguldak’ın damgası vuruldu. Devrek’imizin bastonunu, Ereğli’mizin Osmanlı Çileğini, Çaycuma’nın Yoğurdunu ve daha birçok değerimizi tanıtma imkânı bulduk. Bu çalışmada çok büyük katkıları olan gerek Ziya Öncan ve Mustafa Kalaycı başkanlarıma ve ersin kartal kardeşime Zonguldaklılar adına çok çok teşekkür ederiz. Ve Zonguldak’ın tanıtımında desteklerini esirgemeyen değerli valim Sayın Ahmet Çınar’a da sonsuz teşekkür ederiz. Her daim desteğini yüreğimizde hissediyoruz. Bizler de Zonguldak Dernekleri Federasyonu olarak Zonguldak’ımızın geleceği için elimizden geldiğinde çalışacağız.

ZONDEF olarak yakın zamanda Zonguldak Kitap Fuarı ile çok değerli yazarlarımızı Zonguldaklı hemşerimizle buluşturacağız. Türkiye’de çok önemli 42 Federasyon başkanlarını ve yönetim kurulunu Zonguldak’ımıza getirerek tanıtımını sağlayacağız.

Yine tüm Türkiye’deki Zonguldaklılarla ilgili veri tabanı oluşturarak gücümüzü sayısallaştıracağız.

Özlediğimiz ve diğer il STK’larına gıpta ile baktığımızı tanıtım günlerinin ilki olan Karadeniz Festivalinde 9 Kasım 2017 Perşembe günü Yenikapı’da Zonguldak Günü olacaktır şimdiden duyuralım. Allah kısmet ederse 2018’de Zonguldak Günlerini sizlere duyuracağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yer taksisi yazısını yazdık sonucunu tüm hemşerimizle paylaşacağız. Zonguldak Günleri ile tüm Zonguldak değerlerimizi tüm Türkiye’ye duyuracağız.

Yine 2018’de Zonguldak Hasret gecesi ile tüm hemşerilerimizi değerli sanatçılarımızla bir araya getireceğiz. Şununla gurur duyuyoruz. Türkiye’de sadece marşı olan sivil toplum kuruluşuyuz.

Değerli Ereğlili sanatçımız Egemen Sekmen’in bestelediği ve yazdığı ZONDEF MARŞINDA olduğu gibi;

Güçlerimizibiraraya getirdik

Sesimizidünyayaduyurmak için

Derdisevincipaylaşmanin yolu

Zonguldakderneklerifederasyonu

 

Biz birlikte daha güçlüsüyüz. Buradan tüm hemşerilerimize sesleniyoruz. Bizler her zaman ve her daim iş adamlarımızın, bürokratlarımızın, vatandaşlarımızın, öğrencilerimizin ve bilim adamlarının yanındayız.

Bizler İstanbul’da, Ankara’da, Bursa’da, Bolu’da, Manisa’da Zonguldaklılar artık Türkiye’nin her yerdeyiz.

Bizlere birçok katısı olan Eğitim Kültür komisyonu başkanımız Sayın Raziye Karakök’e, Gençlik ve Spor komisyonu eski başkanımız ve 67’liler derneği başkanımız Şevki Bayram’a, değerli başkan yarımcılarımız Orhan Bayraklı ve Muhterem Kartal’a, Ar-Ge Komisyonu başkanım Orhan Kurtulbaş ’a, Hukuk Komisyonu başkanım Av. Şenol Cinköse’ye, Beylikdüzü Zonguldaklılar derneği başkanım Yakup Alacalı ’ya ve saymanımız Ali Kahveci’ye çok teşekkür ederiz. Her daim desteklerini yanımızda hissedeceğiz.

Yeni Yönetim kurulumuzun tüm Zonguldaklılara  hayırlı olmasını diler,herşey Zonguldak içindir..” diyerek sözlerini bitirdi.

Ardından gündeme geçildi. Tüzük değişiklileri ile tam destek ile tek başkan adayı olarak tekrar Gurbet Altay Zonguldak Dernekleri Federasyonu başkanı seçildi.

Yeni Yönetim kurulunda çok büyük bir değişiklikler yapıldı.

ZONDEF Yeni Yönetim Kurulu:

Başkan Gurbet ALTAY

Ahmet Doruk, Ziya Öncan, Mustafa Kalaycı, Metin Kara, Sinan Avcı, Cihan Şen, Şenol Birol Kabarık, Ahmet Yaşar Akkaya, Ahmet Tosun, Satılmış Yazıcı ve Halil İbrahim Ece oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48