Altuğ Mezarı Başında Dualarla Anıldı

Altuğ Mezarı Başında Dualarla Anıldı

Altuğ Mezarı Başında Dualarla Anıldı

Zonguldakın Çaycuma ilçesinde, geçen yıl ırmakta boğularak hayatını kaybeden 14 yaşındaki Bertuğ Altuğ, mezarı başında arkadaşları tarafından dualarla anıldı.
Olay, Zonguldakın Çaycuma ilçesi Kayıkçılar köyü mevkisinde geçen yıl meydana gelmişti. 14 yaşındaki Bertuğ Altuğ, 4 arkadaşı ile birlikte Filyos ırmağına girmek istedi. Altuğ, bir süre sonra gözden kayboldu. Olay yerine gelen Çaycuma Belediyesi itfaiye ekipleri ve AFAD ekipleri Altuğun cansız bedenine ulaştı. Aradan geçen 1 yılın ardından Altuğun arkadaşları vefalı bir davranış yaparak Altuğu dualar eşliğinde mezarı başında andılar.
Cami imamı Siyami Biçici öncülüğünde bir araya gelen gençler, arkadaşlarının mezarına gitti. Mezar başında Kuran-ı Kerim okuyan gençler arkadaşları için dua etti. Biçici, Sizin ve benim ortak fikrim olarak siz 9 Ağustos tarihini benden iyi hatırladınız. Bertuğun ölüm yıl dönümü hocam bende sizlere mezarı başına gidip Kuran-ı Kerim okuyalım mı dediğimde sizlerde hep birlikte evet dediniz. Bu 9 Ağustos 1 yıl önce bu evladımızı çocuk yaşta sizlerin arasından ayrıldı ve Rabbimize kavuştu. Rabbim mekanını cennet eylesin dedi.
Mezara gelen acılı baba Sezer Altuğ da, Geçen sene bugün 9 Ağustosta oğlum Bertuğ Cemre Altuğu kaybettim. Okul arkadaşları, mahalle arkadaşları, hocamız sağ olsunlar gelip Kuran-ı Kerim okudular. Hepsinden Allah razı olsun diye konuştu.
Kuran-ı Kerimin ardından Altuğun arkadaşları mezara çiçekler koyarak dua ettiler.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48