Anneden kızına şiddet...

Anneden kızına şiddet...

Anneden kızına şiddet...

ZONGULDAKın Gökçebey ilçesinde Erdem Tülübaş (29), eşi Tuğba Tülübaşın (27) kızları Esilayı (2) darbetmesini evin salonuna yerleştirdiği gizli kamerayla kaydederek, evden 3 ay uzaklaştırma cezası almasını sağladı. Erdem Tülübaş, eşinin Çorluda açtığı boşanma davasında mahkemenin, kızını geçici velayet ile Tuğba Tülübaşa vermesi nedeniyle büyük üzüntü yaşadı. Baba Tülübaş, Çorludaki mahkemeye görüntüleri sunacağını ve çocuğunun velayetini almaya çalışacağını söyledi. 
Gökçebey ilçesi esnafından Erdem Tülübaş, 4 yıl önce görücü usulüyle tanıştığı Tuğba Tülübaş ile evlendi. Çiftin 2 yıl sonra Esila adını verdikleri kızları dünyaya geldi. Erdem Tülübaş, bazı akşamlar kızının vücudunda morluklar görüp, eşinin darbettiğinden şüphelenerek, evin salonuna gizli kamera yerleştirdi. Bir süre sonra eşinin kızını dövdüğünü kamera kayıtlarından tespit eden Erdem Tülübaş, görüntülerle polise giderek, şikayetçi oldu. Polis tarafından gözaltına alınan Tuğba Tülübaş, ardından savcılığa sevk edildi. Savcı, kızını dövmediğini iddia eden Tuğba Tülübaşa görüntüleri izletti. Tuğba Tülübaş hakkında soruşturma açılırken, 3 ay evden uzaklaştırma cezası verildi.
Bu sürede Erdem Tülübaş Zonguldakta, Tuğba Tülübaş ise ailesinin bulunduğu Çorluda boşanma davası açtı. Tuğba Tülübaş, kızının geçici velayetini alarak, evden uzaklaştırma cezasının bittiği geçen cuma günü polis ve avukatı eşliğinde Gökçebeydeki eve gitti. Erdem Tülübaş, eşinin mahkeme kararıyla kızını almasıyla bir kez daha yıkıldı. Erdem Tülübaşın avukatı Ümit Aydemir, karşı tarafın Çorludaki mahkemeye verdiği dilekçeyle çocuklarının geçici velayetini aldığını, kendilerinin de ellerindeki görüntüleri mahkemeye ulaştırarak, velayeti alma talebinde bulunacaklarını söyledi.
ÇOCUĞUMUN CANINDAN ENDİŞELİYİM
Erdem Tülübaş, kızının geçici velayetinin eşine verilmesine tepki gösterdi. Eşinin, kızını dövdüğü görüntüleri izleyince dünyasının yıkıldığını söyleyen Tülübaş, şöyle konuştu:
Ben, akşam eve geldiğimde kollarında, ayaklarında morluk izleri görüyordum. Bana Düştü, sağa, sola vurdu diyordu. Ben de her gün çocuk düşer mi, diye şüphelendim. Eve gizli kamera yerleştirdim. O görüntüleri gördüğüm zaman başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. O görüntüleri alıp, polise şikayette bulundum. Savcı, 3 ay evden uzaklaştırma cezası verdi. Eşim, Çorluya gitti. Orada dava açmış. Mahkeme kararıyla çocuğumu aldı. Mahkeme, bu görüntüleri görse çocuğumu vermez; diye düşünüyorum. Onun avukatının da görüntülerden haberi yoktu. Elimde çocuğumu dövdüğüne dair görüntüler olduğunu söyledim. Şimdi, çocuğum onun elinde. Çocuğum, resmen ölüme gitti oraya. Burada bu şiddeti yapan orada onu yapmaz mı? Sosyal hizmetlere başvurdum. Çocuğu her gün kontrol ettiklerini söylediler. Ben mağdurum. Bütün Türkiyeye sesleniyorum. Benim çocuğumu geri getirin. Çocuğum bensiz uyumaz. Onu geri istiyorum. Ne olursunuz bana yardım edin. Onun elindeyken tehlikede olduğunu düşünüyorum. Ben çocuğumun canından endişeliyim.
BUNU ÖZ ANNE YAPMAZ
Çorludaki mahkemeye görüntüleri sunacağını ve çocuğunun velayetini almaya çalışacağını dile getiren Erdem Tülübaş, Bu görüntüleri görünce velayeti annesine vereceklerini sanmıyorum. Bir öz anne, yapmaz bunu. Defalarca tokat atıyor ve küçük yavrum korkudan küçük poşetin arkasına saklanmaya çalışıyor. Ondan sonra yere fırlatıyor, çocuğu ve kızım ağlıyor. Dönüp, bakmadan mutfağa gidiyor. Ben, çocuğum evden ben çıkarken ağlıyordu. Onunla aynı evde kalmak istemiyordu. Gırgır nerede? diye kızımı dövüyor. Bunu öz anne yapmaz. Ben, çocuğum gittiğinden beri ne yiyorum ne içiyorum. Gidiyorum, elbiselerini kokluyorum dedi. 

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48