"Arkadaşlar ilk defa maden ocağına gireceğiz.

"Arkadaşlar ilk defa maden ocağına gireceğiz.

"Arkadaşlar ilk defa maden ocağına gireceğiz.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Türkiye Taşkömürü Kurumuna ait maden ocağına indi. Çınar, yeraltı ziyaretinde maden işçileriyle de görüşecek.
Bitlis Valiliğinden bir süre önce Zonguldaka atanan Vali Ahmet Çınar, ilk kez maden ocağına indi. Türkiye Taşkömürü Kurumuna ait Üzülmez Müessese Müdürlüğüne gelen Çınarı, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Genel Müdür Yardımcıları ve müessese müdürleri, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Emniyet Müdürü Ahmet Turanlı, İl Müftüsü Rüstem Can ve kurum çalışanları karşıladı.
Madenci kıyafeti giyen Vali Çınar, ardından Kuyu Bakım Baş Mühendisliğine gelerek burada madenci bareti, lambası ve çizmesi giyerek kafese yürüdü. İlk kez maden ocağına gireceğini anlatan Vali Ahmet Çınar, Arkadaşlar ilk defa maden ocağına gireceğiz. Onun için böyle bir heyecan da yaşıyoruz. Burada TTK Genel Müdürümüz, GMİS Genel Başkanımız, mesai arkadaşlarımız var. Hep beraber işçi kardeşlerimizi ziyaret edeceğiz. Tabii kömür çıkartmayacağız orada. Bu işin tekniğini, yer altındaki faaliyetleri görerek ilgileneceğiz. Oradaki arkadaşlarla muhabbet edeceğiz. Bereketli olsun diyoruz. Kömür Zonguldak, bütün Türkiyenin evlerine ocaklarına kadar girmiş. Herkesin evini, ocağını ısıtmış. Önemli bir materyal. Ülkemiz için uzun yıllardır hizmet etmiş, alın teri dökmüş, katkılar sağlamış. Hem bu mekanı görmek hem de onun asıl kahramanları, emek sarf eden alın teri döken işçilerimizi ziyaret etmek için buradayız ifadelerine yer verdi.
Çınar, gazetecilerin TTKnın özelleştirileceği iddialarına yönelik sorusuna ise Şu an beli bir şey yok. Benim bildiğim kadarıyla KİT komisyonu vesaire toplantılar, çalışmalar oluyor. Ama bize gelen herhangi resmi bilgi, bir karar hali hazırda yok. O yüzden bir şey diyemiyoruz yanıtını verdi.
Heyet, yerin eksi 170 kotuna inerek burada madencilerle buluşacak.

i.

 

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48