ARKAZ :''ZONGULDAK'I ÇOK SEVİYORUM''

HAYATİ ARKAZ :''ZONGULDAK'I ÇOK SEVİYORUM''

ARKAZ :''ZONGULDAK'I ÇOK SEVİYORUM''

MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, MHP Zonguldak İl Başkanlığını ziyaret etti. Hayati Arkaz partililer ile bir araya geldi onların sorunlarını dinledi.

MHP İl Başkanı Varol Demirköse,Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bulunan 49 Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilinin Zonguldak ve ülkemiz için elini taşın altına koymaya hazır olduklarını belirterek şunları ifade etti: ''Teşkilatımızın her kademesinde görev yapan değerli dava arkadaşlarım değerli misafirlerimiz Sayın Genel Başkanımızın ''Önce Ülkem ve Milletim sonra partim ve ben'' ilkesine bağlı kalarak Cumhur ittifakı ruhunu koruyarak yol gösterici siyaset anlayışı ile gerek Zonguldak'ta gerek yurt çapında iç ve dış siyasette MHP olarak ülkemizin bekası için üzerimize düşen görevi yerini getiriyoruz. Bizim mecliste 49 milletvekilimiz var. Zonguldak'ta 3 Ak Parti, 2 CHP olmak üzere 5 milletvekili var. nguldak halkı şunu bilmelidir ki bizim 49 tane milletvekilimizde Zonguldak için elini taşın altına koymaya hazırdır. Çünkü bizim milletvekillerimiz için ülkenin her tarafı değerlidir. MHP olarak üzerimize düşeni yapıyoruz, Zonguldak için birlik beraberlik gerekmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi bu anlamda Zonguldak'ın bekası ülkemizin bekası için gereken her türlü fedakarlığı yapmaktadır. Bizi bugün ziyaret eden İstanbul Milletvekilimiz Sayın Hayati Arkaz'a teşekkür ediyoruz.'' dedi.

MHP İstanbul Milletvekilimiz Hayati Arkaz'da Zonguldak'a sık sık geldiğini ve Zonguldak'ı sevdiğini belirterek şunları ifade etti: ''Bölgeye gidip gelen bir insanım Ereğli'de iş yerlerim var. Zonguldak'a yabancı değilim. Birkaç defa geldim ama şunu söyleyeyim bana zaman zaman derler ki senin İstanbul'da kendi özel hastanelerin var niye Zonguldak'ı seçtin diye. Zonguldak'ın neyi meşhur diye soruyorlar. Bende diyorum ki renklerimiz farklı olabilir ama Zonguldak'ın insanları çok misafirperver, çok samimi gerçekten. Anadolu'nun bütün özelliklerini burada görebiliyorsunuz. Hepsi candan, hepsi samimi, buraya gelmekten çok emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bana her zaman ulaşabilirsiniz telefonlara kendim çıkarım ilgilenirim.'' dedi.

Ülkemiz 15 Temmuz'da çok önemli bir kalkışma ile karşı karşıya kaldı. O gün o gece birlik ve beraberlik içinde ülkenin birliği ve dirliği için bir araya gelmiş ve hain farbe girieimine son verilmiştir. Atatürk'ün biliyorsunuz bir sözü var diyor ki ''Her şeyi affedilir ama devlete ihanet edenleri asla affedilmez''

MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, ''Sayın bakanımızı ve tüm silahlı kuvvetlerimizi tebrik ediyorum kutluyorum. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Devletin kararlı tutumu ile bugün yurt içine terörist kalmamıştır.'' dedi.

Konuşmasında Suriye'de yapılan askeri operasyonlar değerlendiren İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz Türk ordusu karşısında hiç kimse duramaz ifadesini kullandı.

Arkaz, belirli bir kesimin yatırımlara hep karşı olduğunu belirterek sözlerine şu şekilde devam etti: ''1973'te birinci Boğaz köprüsü yapılıyor yürüyüş yapılıyor Deniz gezmiş ve arkadaşları boğaz köprünün temeline dinamit bomba koyup ona da karşılar. 88 yılında yapılan ikinci köprüsü'ne karşılar. Yavuz köprüsü yapılmış onada karşılar. Biz Türk milliyetçileri olarak Milliyetçi Hareket Partisi olarak ülkemizde kim tuğla üstüne bir tuğla daha koyuyorsa başımızın üstünde yeri var. Kim olursa olsun bu ülke için güzel şeyler yapılıyorsa ne olsun daha güzel olsun Biz daha iyisine daha güzeline layık değil miyiz. Marmaray'a karşılar, Avrasya'ya karşılar, Üçüncü boğaza karşılar, Havaalanına karşılar, Osmangazi ve Çanakkale köprüsüne karşılar.

HDP barajı aştı diye halka ikramlarda bulunan CHP'li Çanakkale Belediye Başkanından uyandığını belirten MHP İstanbul milletvekili Hayati arkaz, Çanakkale Belediye Başkanı var şu anda ondan utanıyorum. Çanakkale gibi Şehitler diyarında Belediye Başkanından utanıyorum. HDP barajı aştı diye Çanakkale'de şey veriyor ifadesini kullandı.

Kanal İstanbul projesinin çok önemli olduğunu ve yapılmasının şart olduğunu ifade eden MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz şunları ifade etti: ''Kanal İstanbul yapılacaktır ve belirlenen tarihte bitecek. Ülkemiz içinde hayırlı olacaktır. Çünkü İstanbul dünyanın en güzel boğazıdır. Napolyon'a soruyorlar diyor ki dünyada tek hükümdar olsam İstanbul'u Başkent yapardım İstanbul işte kadar değerlidir.

Milletvekili Arkaz, Túm Zonguldaklılar bilsin ki Ankara'da bir eviniz kardeşiniz var. Benim İstanbul milletvekili olmam hiç önemli değil.

 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48