Atatürk Cumhuriyeti Türk Gençliğine Emanet Etmiştir

Murat Pulat'ın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Atatürk Cumhuriyeti Türk Gençliğine Emanet Etmiştir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Murat Pulat, "Kurtuluş mücadelesini başlatarak, sürdürmek ve kazanmak gibi bir mucizenin başlangıç tarihidir 19 Mayıs 1919" dedi. 19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle açıklama yapan CHP İl Başkanı Murat Pulat, Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve vatan uğruna mücadele eden Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi saygı ve hürmetle andığını söyledi.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladığını iade eden Murat pulat şunları kaydetti:
 

 ATATÜRK CUMHURİYETİ TÜRK GENÇLİĞİNE EMANET ETMİŞTİR 
"Kurtuluş mücadelesini başlatarak, sürdürmek ve kazanmak gibi bir mucizenin başlangıç tarihidir 19 Mayıs 1919. 30 Ekim 1918’de imzalanan Mondros Mütarekesi emperyalizme, Osmanlı ülkesinde her yeri işgal olanağı sağlıyordu.
“Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına” inanan Mustafa Kemal ve silah arkadaşları Anadolu’ya yöneliş kararıyla 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a attığı ilk adımla, Ülkemizin hem kurtuluş mücadelesini başlatmış, hem de modern Türkiye Cumhuriyetinin ilanına giden sürecin ilk adımını atmıştır. Binlerce şehit verilerek, başlatılan Ulusal Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlandırılıp, emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine ‘dur’ denilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk gençliğin, Ülkenin geleceği olduğunu görmüş, Türk gençliğine duyduğu güveni her fırsatta dile getirmiş ve kurduğu Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir. Biliyoruz ki gençler kendilerine duyulan güveni boşa çıkartmayacaktır. 
CHP dün olduğu gibi bugün de Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, bilimsel ve özgür düşünceli, Cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan gençlerle; bu günlere nasıl gelindiğini asla unutmadan, söylenen her yalanın, yapılan her hilenin karşısında durarak, emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine, taşeronlarına karşı bağımsızlığı, özgürlüğü, barışı, kardeşliği, laik cumhuriyeti ve sosyal hukuk devletini savunma mücadelesini sürdürmektedir.Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve vatan uğruna mücadele eden Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi saygı ve hürmetle anıyor 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum."
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48