Avcı'dan prim uyarısı

Avcı’dan prim uyarısı

Avcı'dan prim uyarısı

ZONGULDAK - Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) Zonguldak İl Müdürü Erkin Avcı, işçilik maliyetinin azaltılması amacıyla yapılan sigorta primleri ertelemesinin, belirlenen tarihlerde ödenmesi konusunda işverenlerin dikkat etmesi gerektiğini bildirdi.

Avcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2016da asgari ücretin bin 273den bin 647 liraya artması nedeniyle işverenlerin üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak amacıyla asgari ücret desteği getirildiğini söyledi.

Asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerin, 2016 yılı Aralık ve 2017 yılı Ocak-Şubat aylarına ait sigorta primlerinin ödenmesinin ekim, kasım ve aralık aylarına ertelendiğini ifade eden Avcı, şöyle konuştu:

Ertelenen sigorta primlerinin ilkinin ödeme süresi gelmiştir. Bu nedenle, 2016 yılı Aralık ayına ait ertelenen sigorta primlerinin Ekim ayının sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, bu yılın ocak ayına ait sigorta primlerinin kasım ayı sonuna ve bu yılın şubat ayına ait ertelenen sigorta primlerinin ise 26 Aralık tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. İşverenlerimizin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık sigorta prim indirimi ve diğer sigorta prim teşviklerinden yararlanmaları, prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödemesine bağlıdır. Ayrıca, süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak, işverenlerimizin hâlihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devamı için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçlarının taksitlerinin de ödemesi süresi gelmiştir. Ertelediğimiz sigorta primlerinizi zamanında ödenmesi unutulmamalıdır.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48