Aydın: En büyük problem kutuplaşma

- "(IKBY'nin 25 Eylül'de yapmayı planladığı referandum) Biz bu referandumu kesinlikle tasvip edemeyiz"

Aydın: En büyük problem kutuplaşma

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin (IKBY) yarın yapmayı planladığı referanduma ilişkin, Biz bu referandumu kesinlikle tasvip edemeyiz. dedi.

Aydın, Zonguldakta partisinin eylül ayı il divan toplantısında yaptığı konuşmada, Saadet Partisinin iktidara geleceğini inandıklarını söyledi.

Kuzey Irakta referanduma gidileceğini hatırlatan Aydın, şöyle konuştu:

Elbetteki oradaki insanlar bir bağımsızlık referandumu yapabilirler ama biz isteriz ki bu bağımsızlık referandumunu Bağdata karşı değil, Washingtona, Tel Avive karşı yapsınlar. Biz onların, Bağdattan bağımsız olmalarını değil, Tel Avivden, Washingtontan, Paristen, Londradan bağımsız olmalarını isteriz. Bu bölgedeki insanların sorunları, problemleri var mı? Kesinlikle var. Oturup bunu birlikte konuşabiliriz, dertlerimizi paylaşabiliriz. Bu bölgedeki insanların gelecekleriyle ilgili kararları biz kendimiz verebiliriz. Biz diyoruz ki Irak, Suriye, Türkiye, İran, Mısır bir araya gelsinler. Kendi meselelerini kendileri konuşsunlar, bu soruları kendileri çözsünler. İsrail, Bu bölgedeki insanların özgürlüğünü, onların huzurunu istiyoruz. diyor. Bunu söyleyen kim? Kuzunun düşmanı olan kurt. Kurda güven olmaz. Bundan dolayı biz bu referandumu kesinlikle tasvip edemeyiz.

Aydın, bölgede huzur, barış ve saadetin yeni mikro devletçiklerin kurulmasıyla olmayacağını belirterek, bunun büyük bir birliktelikle ve İslam birliğinin kurulmasıyla mümkün olacağını dile getirdi.

Türkiyenin en büyük probleminin kutuplaşma olduğunu ifade eden Aydın, İnsanlar kendilerinden olmayanları düşman gibi görüyor. Etrafımızdaki ülkeleri hangi yolla metotla parçalamışlarsa aynısını Türkiyede yapmak istiyorlar. Bundan dolayı siyasilerin nefret dilini bırakmak mecburiyetleri var. diye konuştu.

 

haber

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2017, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48