AZI DİŞİ İTİCİ’NİN TESTLERİ TAMAMLANDI

AZI DİŞİ İTİCİ’NİN  TESTLERİ TAMAMLANDI

ZBEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurhat Özkalaycı’nın tasarımını yaptığı ve Türk Patent Enstitüsü tarafından incelemeli patent ile tescillenen ‘Azı Dişi İtici’nin laboratuvar testleri tamamlandı.

Üniversitenin Bilimsel Araştırmalar Koordinatörlüğü tarafından desteklenen proje Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Mehmet Yetmez ve Araştırma Görevlisi Dt. Soner Arusoğlu tarafından başarıyla tamamlandı. 
Patentli tasarım ile ilgili konuşan Doç. Dr. Özkalaycı “Uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olan “Azı Diş İtici” özellikle çapraşıklığın çözümü ve diş çekimi gerekliliğinin ortadan kaldırılması için tasarlandı. Aparey alternatifleri arasında, laboratuvar süreci gerektirmemesiyle öne çıkıyor. Tedavide hasta konforu ve hazırlık sürecinin kısaltılmasının amaçlandığı aygıt hareketi planlanan diş sayısına göre kuvvetin ayarlanmasına olanak tanıyor”  dedi.
Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde ikinci tasarımın incelemeli patent ile tescillemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Doç. Dr. Özkalaycı, süreçte desteklerini esirgemeyen başta Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve Dekan Prof. Dr. Emre Bodrumlu olmak üzere katkısını esirgemeyen herkese teşekkürlerini sundu.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48