Bacıoğlu, Cumhuriyetin 95’inci yılını kutladı

Bacıoğlu, Cumhuriyetin 95’inci yılını kutladı

Bacıoğlu, Cumhuriyetin 95’inci yılını kutladı

Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Başkanı Kadir Bacıoğlu, Cumhuriyetin 95’inci yılını kutladı.
Bacıoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Cumhuriyetimizin 95’inci yıldönümünü gururla kutluyoruz. Nice bedeller ödenerek, nice şehitler verilerek, büyük emekler harcanarak kurulan Cumhuriyetimizi korumak, yaşatmak, Cumhuriyetimize gereken özeni göstermek hepimizin en büyük sorumluluğudur.
Bir ve diri olmak, bağımsızlığımızı kazanmak, köklerimizden tutunup yeşermek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmak zor bir mücadelenin ardından gelmiştir. Vatanına bağlılığını, milletine sevdasını, bayrağına duyduğu saygıyı, asaletini tarihin her döneminde dosta, düşmana gösteren Türk Milleti, bir ve beraber olarak bugünlere kadar gelmiştir.
Üzerine titrediğimiz Cumhuriyetimize ne yazık ki düşmanlık besleyen, Cumhuriyetin anlamını kavrayamayan, Cumhuriyet bilinci taşımayan, Ulu Önder Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını kabul etmeyen kesimler her zaman olmuştur. Ancak bunlara Türk milleti gereken cevabı her zaman, her zeminde vermiştir. Bilinmelidir ki; bizler Atamızın açtığı yolda Cumhuriyetin ışığında emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz ve mirasına ilelebet sahip çıkacağız.
Bu ülkede yaşayan, huzur ve barış isteyen, bayrağına, vatanına, milletine aşık olan herkesin tıpkı Kurtuluş Savaşında, Sakarya Meydan Muharebesinde, Çanakkale Savaşlarında olduğu gibi bugün de ülkemizi bölmek, insanlarımız arasında nifak tohumları ekmek isteyen kan emicilere, bölücü güruha, Cumhuriyeti içine sindiremeyenlere karşı omuz omuza, yürek yüreğe, topyekün kahramanca mücadele etmesi gerekir.
Cumhuriyetin çocukları olan bizler, çocuklarımızın, torunlarımızın, gelecek nesillerin aldığı nefese kadar bağımsız yaşayabileceği, kan ve gözyaşı dökmeden, barış ve huzur içinde, gururla barınabileceği bir vatan bırakmalıyız.
Bu vesileyle, Türkiye Kamu-Sen olarak  29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 95’inci yıldönümünü kutluyor; Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48