Bağımlı olma, özgür ol!

Bağımlı olma, özgür ol!

Bağımlı olma, özgür ol!

Devrek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Devrek Kampüsü’nün ortaklaşa yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında öğrenciler madde bağımlılığı konusunda bilinçlendirildi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Şule Kıycı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cihan Durdubaş, Zonguldak Halk Sağlığı Merkezinden Esin İlhan, Ayşe Aslıhan, Çiğdem Sancak Bölük, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Devrek Meslek Yüksekokulu Yerel Yönetimler Bölümü öğrencilerinin organize ettiği bağımlılık ile ilgili farkındalık eğitiminde Zonguldak Halk Sağlığı yetkilileri tarafından madde bağımlılığı hakkında bilgilendirme, risk faktörleri, madde bağımlılığının fiziksel, psikolojik ve sosyolojik etkileri, alınabilecek önlemler gibi konular üzerinde duruldu ve madde bağımlılığından kurtulmanın yolları ile profesyonellerden alınabilecek destekler hakkında da yönlendirmelerde bulunuldu.
PROJELER DEVAM EDECEK
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Devrek Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ferdi Kesikoğlu, “Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında bu dönemki konumuz ‘bağımlılık’ ve dönem sonuna kadar gerek öğretim elemanlarımızın gerek öğrencilerimizin özverileri ile bu konuda çeşitli projeler üretmeye devam edeceğiz. Devrek Kampüsü olarak bizler de ‘Bağımlı Olma, Özgür Ol’ diyoruz” ifadelerine yer verdi

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48