Balcı hangi şartlarda aday olacak?

Yüksel Balcı Gündem Gazetesini ziyaret etti ve hangi şartlarda Belediye Başkanı adayı olacağını açıkladı…

Balcı hangi şartlarda aday olacak?

2009 yerel seçimlerinde Ak Parti’nin Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı olan Yüksel Balcı Çebi Grup bünyesinde yayın yapan Gümdem Gazetesini ziyaret etti. Gazeteci Hüseyin Orhan’ın gazetemizde göreve başlaması nedeniyle hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Yüksel Balcı, yaklaşık 15 yıl birlikte çalıştığı Hüseyin Orhan’ın Gündem gibi güçlü ve köklü bir gazetede göreve başlamasından dolayı mutluluk duyduğunu belirterek,”Kalemine ve mesleki deneyimine güvendiğim, kardeşim ve dost insan diyebileceğim ender kişilerden biri olan Orhan’ı yeniden özellikle günlük köşe yazısı ve yorumlarıyla yeniden takip edebilmek hoşuma gitti. Çebi Grup Medya ve Hüseyin Orhan’a hayırlı olsun temennisinde bulunmaya geldim. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.
Gazeteci Hüseyin Orhan’da, oldukça uzun süre birlikte çalıştığı Yksel Balcı’ya bu nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Önemli olan dostlukların devam etmesidir. Yaklaşık 15 yıl birlikte çalışıp ekmeğini yediğim Yüksel Balcı ile hale dostluk ilişkilerimizin devam etmesinden büyük bir mutluluk duyuyorum. Yeni görevim nedeniyle Yüksel beyin bizzat ziyaret etmesinden büyük bir onur duydum” dedi.
HANGİ ŞARTLARDA KESİN ADAY OLACAK?
Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti’den yeniden aday adayı olan Yüksel Balcı Hüseyin Orhan’ın sorularını da yanıtladı.
Orhan’ın, “Anketlerde ilk üç arasında çıkarsam adayım diyorsunuz. Bunu açarmısınız?” sorusuna karşılık Yüksel Balcı, bu söylemdeki amacının kendisini Ereğli halkının aday olarak görüp görmek istemediği ile ilgili olduğunu belirterek, “Genel Merkezimiz anketler yapıyor. Yapılan bu anketlerde ilk üç aday arasında görürsem kendimi kesin aday adayı olurum. Eğer Ereğli halkı beni istemiyorsa bu göreve talip olmam” dedi.
Kamuoyunun da bildiği gibi adaylık düşündüğünü, ancak bunun gerçekleşmesi için bazı unsurların bir araya gelmesi gerektiğinin altını çizen Yüksel Balcı şöyle dedi:

“Öncelikle Ereğli halkının istemesi gerekiyor, anketlerde çıktığımı görmem lazım.
Zonguldak milletvekillerimizin, ilçe teşkilatımızın istemesi gerekiyor. Hizmet noktasında mutabık olmamiz gerekiyor. 
Çünkü ben hizmet adamıyım kavga adamı değilim o koltuklardan bişey alan değil veren adam olurum. Çalışacağım hizmet edeceğim kişilerle kurumlarla uzlaşı içinde olmalıyım. Bunların gerçekleşmesi durumunda hizmete talip olurum yoksa mevcut hayatımı yaşamaya devam ederim.”
Yüksel Balcı, Kdz. Ereğli halkına bugün için ne gibi bir vaadinin olduğu şeklindeki soruya da şu cevabı verdi:
“Ben gerçekçi bir insanım hayal satmam. 
Youtube da kısa videolar paylaşıyorum tüm hemşerilerimizin izlemesini takip etmesini rica ediyorum. Tamamı acil yapılması gerekenler, hemen başlanması gereken işler ve hemen başlanırsa şehrimiz kısa zamanda asgari 500 bin nüfusa erişir çok hızlı refaha ulaşır.
Artık şehrimiz yaşayanları yalanı dolani siyasi ayak oyunlarını iyi niyetli halkımızı köylümüzü aldatmalarını görmeli. 
Çalışmalı üretmeli yönetime ortak olmalı ve o verdiği makamların herkes için geçici olduğunu bilmeli.
Israfin kendi cebinden çıktığını doğru yönetimin kendi refahı olacağını anlamalı ve gerçekçi gerçek liyakat sahiplerini yönetime getirmeli. Mutlaka yeni kişilerle yeni vizyonlara ilerlemeli.
Hüseyin bey 20 yıla yakın beraber çalıştık beni iyi tanıyorsun ben pazarlıkların, küçük menfaat gruplarının adayı olmam. O işlerin içine girmem. Ben direk en tabandaki halkın adayı olursam onu hissedersem bu işlerin içinde olurum. Ereğli halkının beni ve bu işlere niyetlenen tüm arkadaşlarımızın tüm yaşantısını ailesini kişiliğini göz önüne almalarını ve incelemelerini rica ediyorum.”
Yüksel Balcı ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Siber Güvenlik Teşkilatı Başkanı Recep Somuncu, İbrahim Kayacan, Cem Ulusoy, Muhammet Uluköylü, Ali Yıldız ve genç gazetecilerden Olgaç Akçakese de Hüseyin Orhan’a yeni görevinde başarı dileğinde bulundular.
Hüseyin Orhan’da dostlarına ziyaretinden dolayı tek tek teşekkür etti.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48