BARO BAŞKANI EROĞLU, ZONGULDAK'A BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ KURULMASI KONUSUNDA ÇAĞRIDA BULUNDU

BARO BAŞKANI EROĞLU, ZONGULDAK'A BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ KURULMASI KONUSUNDA ÇAĞRIDA BULUNDU

Baro Başkanı Avukat Eroğlu, Zonguldak’a bölge adliye mahkemesi kurulması konusunda siyasilere çağrıda bulundu.

Zonguldak BARO Başkanı Özel Eroğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. 

Ziyaretinde güncel konular hakkında açıklamalarda bulunan Eroğlu; "Genel olarak Barolarımızın ve Türkiye'nin sorunları ile ilgili birçok kere konuştuk. Cumhurbaşkanımızın terör örgütü olan avukatların görevden alınması ile ilgili yasa düzenlemesi konusu gündeme geldi. Terör örgütü olan bir kişinin zaten avukat olma şansı yoktur. Avukatlık kanununun 5. Maddesinde bu konu ile ilgili geniş kapsamlı bir açıklama zaten yapılmış. Bizler Barolar olarak bunların takipçisiyiz. Dışarıdan göründüğü gibi bir başıboşluk söz konusu değildir. Böyle bir düzenlemeye gerek olduğunu düşünmüyorum.Bunun dışında bugün Barış Pehlivan'ın karar duruşması yapılacak. Barış Pehlivan malumunuz olduğu gibi kaçma suçu ile tutuklandı. Hukukun üstünlüğü her şeyin öngörülmesi demektir. Bizlerin görevi uyarmak. Barolar kamu kuruluşu görevini yapıyor ancak bunu yaparken herkese ve her olaya dokunarak bu görevi yerine getiriyor" dedi.

Baro başkanı özel Erol'un Ayrıca, "Bizim konumumuzun reklama ihtiyacı yok. Popülist davranışlar içerisinde değiliz. Hayata dokunan en önemli kurumuz." dedi.

Özel konuşmasında Bölge Adliye  Mahkemesi'nin (BAM) Zonguldak'a kurulmasının  şart olduğunu belirterek siyasilere çağrıda bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48