BAŞAR; "GÖNÜL BİRLİĞİ YAPARAK ZONGULDAK'A HİZMET AŞKIMIZI DEVAM ETTİRECEĞİZ"

BAŞAR; "GÖNÜL BİRLİĞİ YAPARAK ZONGULDAK'A HİZMET AŞKIMIZI DEVAM ETTİRECEĞİZ"

Zonguldak İli Dernekleri Federasyonu Başkanı Necati Başar, 3 ildeki federasyonla birlikte Ankara'da konfederasyon kuracaklarını söyledi.

Zonguldak İl Dernekleri Federasyonu'nun 1.Olağan genel kurulu gerçekleşirken, 12 derneğin katılımıyla Necati Başar Başkanlığında federasyonun yeni yönetimi oluşturuldu.

Zonguldak İl Dernekleri Federasyonu Geel başkanı Necati Başar, kongreyi değerlendirdi, federasyon olarak hedeflerini anlattı.

Federasyonun kurulum süreci hakkında açıklama yapan Zonguldak İli Dernekleri Federasyonu Başkanı Necati Başar, federasyonun kurulmasına 2020 Mart ayında karar verdiklerini ancak pandemi nedeniyle sürecin aksadığını belirterek şunları söyledi:

"Federasyonun kurulması için 2020 yılının 18 Mart'ta onay aldık. Hatta ondan önce istişare toplantıları yaptık.Toplantımıza Zonguldak'ımızın mecliste grubu bulunan siyasi partilerin il başkanlarını davet ettik, belediye başkanını davet ettik, milletvekillerini davet ettik, sivil toplum kuruluşlarının başkanlarını davet ettik ve kahvaltılı bir toplantı yaptık Öğretmenevi'nde ve çok da güzel oldu. İlimizin üniversitenin rektörünü de davet ettik. Onlar da katıldılar. İstanbul'daki federasyon başkanımız gurbet Altay'da sağ olsun o da geldi ve katıldı. Batı Karadeniz illeri işadamları Derneği Başkanı var Devrek'te İsmail külah ve onlar da katıldılar. Kahvaltını akabinde bir toplantı yaptık. Bu toplantının akabinde de zaten daha önceden görüşmelerimizi yapmıştık dernek başkanlarıyla ve güzel de oldu. Geçen sene Eylül ayında bu kongreyi yapmamız gerekiyordu ancak pandemi nedeniyle ertelendi yapamadık. En son İçişleri Bakanı'ndan Mart ayında sivil toplum kuruluşları kongrelerini yapabilirler genelgesi gelince biz de karar aldık. 12 Nisan pazartesi günü Federasyon genel kurulumuzu gerçekleştirdik. Pandemi sebebiyle kongreye katılımı az tuttuk. Allah'a şükürler olsun güzel de oldu katılım bizim için yeterliydi. ve yapılan genel kurul ile birlikte 12 tane Dernek ile birlikte beraber Zonguldak İli Federasyonu'nu kurduk."

"BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ."

Hedeflerinin Ankara'da konfederasyon kurmak olduğunu belirten Necati Başar, "Hedefimiz bizim Ankara'yı Konfederasyon yapmak şimdi İstanbul'da bir federasyonumuz var, Zonguldak federasyonumuzu da kurduk. Bursa-İzmir bunlar birleşiyorlar orada da bir federasyon oluyor. 3 tane Federasyon ve konfederasyon olabiliyor. Ankara'da konfederasyon oluşturacağız. Ankara'da çok sayıda Zonguldaklı bürokrat, işadamı ile ayrıca  kendisini Zonguldaklı hisseden, Zonguldak'ta yaşanmış burada doğup büyümüş; Trabzon, Giresun, Sinop, Kastamonu, Gümüşhane, Bayburtlu hemşehrilerimizin de desteğiyle konfederasyonun oluşması, güçlü bir Zonguldaklı lobisinin oluşumunu sağlayacağız. İnşallah bunu da başaracağız." dedi.
Ankara'da konfederasyonunun yerini hazır olduğu müjdesini de veren Necati Başar sözlerine şu şekilde devam etti:

"Ankara'da yer sorunumuz da yok. Ankara'da bürokratlarla ve iş adamları da görüşüyoruz. Geçen ay mesela bir iki günlük ziyaretimiz oldu. Tabii ki gün bize yetmedi biz önce meclisimizde vekillerimiz ziyaret ettik. Ardından Zonguldaklı Danıştay'a başkanımız var Ereğli Alaplılı kendisi onu ziyaret ettik, yine Devrekli Danıştay üyesi Enis Bey var vergi mahkemeleri başkanı kendisi Devre'li hemşerimiz, onun ertesi günü iki tane Zonguldaklı bakan yardımcısı var; Hasan Yılmaz işte Yakup Moğol bunları ziyaret ettik. Ondan sonra yine Zonguldaklı Adalet Bakanlığı ceza İşleri Genel Müdürü hemşehrimiz Cihat beyi ziyaret ettik. Birde bakanımızın başdanışmanı var Özcan Aygün onu ziyaret ettik ve çok güzel de oldu. Ayrıca Ahmet Duyar'ı da ziyaret ettik. Ahmet Duyar başkanımız kendisine düşecek her göreve her zaman hazırım dedi bizlere. Yine eskiden burada görev yapmış bir tane Dr İzzettin Bey vardı belki bilirsiniz Ankara'da özel hastanesi var, onu da ziyaret ettik. Ayrıca ziyaret edeceğimiz çok sayıda Zonguldaklı bürokrat ve sendika başkanları. Onları da  önümüzdeki dönemde ziyaret ederek Ankara'da onlarla beraber bir yemekli toplantı yapacağız.  Ayrıca Bugün Ali Uzun da aradı beni. Çok memnun olduğunu belirterek tebrik etti. Kendisi Ankara'da kendisine düşen bir görev olursa yardımcı olacağını söyledi." 

Güçlü bir Zonguldak lobisi oluşturacaklarını belirten Zonguldak İli Dernekleri Federasyonu Başkanı Necati Başar, "Allah'ın izniyle Ankara'da da Konfederasyonu kurduğumuzda işte o zaman güçlü bir Zonguldak lobisini oluşturacağız ve bu lobinin siyasilerimizi de rahatlatacaktır. Her an siyasetçilerimizle birlikte olacağız. Milletvekili olmadan hiçbir şey olmaz onlarla beraber Ankara'da üst düzeyde bürokratlara sahip olursak o zaman Zonguldak'a hizmet akışı daha hızlı olur ve Zonguldak halkımıza güzel şeyler yapılmış olur. " şeklinde konuştu.

YEREL BASINIMIZA DA TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Yerel basını desteğinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Necati başar, yerel basına verdiği destekten dolayı da teşekkür ederek sözlerine şu şekilde sürdürdü.

"Allah'ın izniyle ben Zonguldak'taki bizim yerel basınımıza da teşekkür ediyorum. Onlar da bu konuda çok hassaslar. Örneğin bu Zonguldak'ta bir Mithatpaşa tüneli ile ilgili bir kampanya başlatmıştık 2009 yılında 40 bin imza topladık. Buna en çok Zonguldak'taki yerel basınımız öncülük yaptı. Onların sayesinde oldu. İnşallah bu federasyonla konferansla dönüştürme konusunda da yerel basınımızın bize çok büyük destek vereceği inancımız inancındayım"

Zonguldak'a daha güçlü hizmet akışı olması için mücadele edeceklerini belirten Zonguldak İli Dernekleri Federasyonu Başkanı Necati Başar, şunları söyledi:

"Zonguldak insanı en güzeline layıktır. Zonguldak'ta son zamanlar güzel gelişmeler oluyor. bakın bir Mithatpaşa tüneli bitti şimdi içi yapılıyor. Artı viyadükler yapılıyor. bunlar güzel şeyler. İleride Mithatpaşa tamamen tümüyle açıldığı zaman ulaşım hızlanacak. Bunlar çok güzel şeyler.Zonguldak Belediyemiz güzel çalışmalar yapıyor.  Zonguldak'ın yine eskiden olduğu gibi sanayinin merkezi haline geliyor. Filyos projesi, doğalgazın bulunması ve Filyos'tan karaya çıkarılacak olması ilimizin gelişmesi ve kalkınması ve tabi ki istihdam için çok güzel şeyler. Zonguldak göç veren değil göç alan bir il haline gelmesi için elimizden geleni yapacağız ve bu konuda da federasyon, konfederasyon, sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerimizin temsilcileriyle el birliği gönül birliği yaparak Zonguldak'a hizmet aşkımızı devam ettireceğiz Allah'ın izniyle"

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48