BAŞKAN ALAN; "ELEKTRİK KESİNTİLERİ BU ÇAĞDA YAKIŞMIYOR"

BAŞKAN ALAN; "ELEKTRİK KESİNTİLERİ BU ÇAĞDA YAKIŞMIYOR"

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, karla mücadele çalışmaları ve yaşanan elektrik kesintilerini değerlendirdi.

Her vardiyada 150 personel ve 40'ın üzerinde iş makinesi ile birlikte karla mücadele çalışmaları yürüttüğünü ifade eden Başkan Ömer Selim Alan, "Malum geçen ay yaşadığımız sıkıntıları hepimiz iyi hatırlıyoruz.  Zonguldak Belediyesi olarak hava tahmin raporları doğrultusunda geçen haftanın başından beri hazırlıklarımızı yapmıştık.32’ye yakın iş makinamız ki bunların dışında iş insanlarımızın da sağ olsunlar belediyemizin kullanımına verdiği operatörleri ile beraber ve iş makineleri ile beraber 40'ın üzerinde iş makinemiz ve her vardiyada 150 çalışanımız ile beraber hazırdık. Karla mücadele çalışmaları devam ediyor."dedi.

"ELEKTRİK KESİNTİLERİ BU ÇAĞDA YAKIŞMIYOR"

Zonguldak'ta hatların yenilenmesi konusunda milletvekillerinin Enerji Bakan yardımcısına durumu ilettiğini belirten Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz günlerde yaşanan yoğun ve şiddetli kar yağışına nazaran beklenenin altında bir kar yağışı oldu ama tabii ki ister istemez kesintisinden bağlı olarak vatandaşlarımız belirli mağduriyetler yine yaşadı ve haklı olarak isyan ettiler. Ama bazıları demek ki dersine iyi çalışmamışlar. Bununla da ilgili zaten Sayın valimiz olsun, sayın milletvekillerimiz ile görüştük istişare ettik, bu aksaklıkları özellikle BEDAŞ tarafından elektrik arızalarındaki sıkıntılar, yıkılan direkler ve kopan hatlar sebebi de vatandaşlarımızın mağduriyetlerini dün vekillerimiz Enerji ve Tabii Kaynaklar bakan yardımcımız a ilettiler.İnşallah Merkez ve ilçelerimizde ki köylerimizdeki hatlarda inşallah inşallah revizyona alır."şeklinde konuştu.

Elektrik kesintinin artık halkın canını yakar hale geldiğini belirten Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan sözlerini şu şekilde tamamladı:

"Çok az bir kar yağışı ile birlikte ne yazık ki şehir merkezinde vatandaşımızın mağduriyetleri oldu. Bu tabi haliyle bizi üzüyor. Çalışanlarımızın emekleri de zayi oluyor. Hastalar var, bebeği olanlar, çocukların eğitimleri geri kalanlar var, kombi yanmadığı için üşüyorlar ve soğuğa maruz kalıyorlar ve bunlar Tabii ki bizi çok üzüyor şikayetler Pazar günü akşamdan itibaren halen daha devam ediyor bizlere. Biz de bunları elimizden geldiği kadar koordine edip bir an önce sorunu çözülmesi için mücadele ediyoruz arkadaşlarımızla beraber. Ama dediğim gibi elektrik kesintisi artık bu çağda gerçekten bizleri de hem üzüyor hem kızdırıyor ve canımızı yakıyor. İnşallah bu tez vakitte bu revizyonlar yapılır ve artık bu çağda Zonguldak'ımızda bu sorunları yaşamayız."

BİROL AYGÜN'Ü KUTLADI

75 kiloda Almanya'da katıldığı turnuvada şampiyon olan Zonguldaklı Milli boksör Birol Aygün'ü kutladığını da belirten Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, "Birol Aygün kardeşimizi aradık tebrik ettik. Katıldığı turnuvada Alman rakibini finalde yenerek yine bizi gururlandırdı ve göğsümüzü kabarttı Birol Aygün kardeşimiz. İnşallah Türkiye saati ile  saat 19.45 de uçakla İstanbul'a dönüyor. İnşallah yarın Zonguldak'ımız da olacak. Başarıları daim olsun Birol kardeşimiz bizim için çok değerlidir. Ve Türk bayrağımızı dalgalandırdı. Avrupa'da çok iyi şekilde bizi temsil ediyor başarıların daim olsun" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48