BAŞKAN ALAN; "SU BORCUNU ÖDEMEYENLERİN TEBLİGATLARINI GÖNDERECEĞİZ"

BAŞKAN ALAN; "SU BORCUNU ÖDEMEYENLERİN TEBLİGATLARINI GÖNDERECEĞİZ"

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Ramazan Bayramı'ndan sonra borcunu ödemeyenlere tebligatlarını göndereceklerini ve tahliyelerine gerçekleştireceklerini açıkladı. 

Başkan Alan, borçlarını ödemeyenlerle ilgili şu açıklamayı yaptı:
"Göreve geldiğimiz günden beri kendimiz bir yapılandırma yapıyoruz. Vatandaşlarımıza bu şekilde kira, ecrimisil ve diğer borçlar da davet ettik bunları yaprağının yapılandıralım dedik. Ondan sonra hükümetimiz tarafından 7256 sayılı bazı boşların yapılandırılması kanunu çıktı. Biz bunuda bekledik ne yazıkki bazı hemşerilerimiz bu işi alışkanlık haline getirmiş ve devlete belediyeye olan borçlarını ödememeyi alışkanlık haline getirmişler. 
Malum Ramazan ayı, Pandemi de çok yoğun biraz daha sabır gösteriyoruz. Ama Ramazan bayramından sonra tahliyelere başlayacağız çünkü belediye olarak  gerilerimizi tahsil etmemiz lazım. 
Hizmetlerimizin devamlılığı için çok önemli, bir de belediyeye devletine borçlarını düzgün bir şekilde ödeyen vatandaşlarımızın da hakkını korumak adına önemsiyoruz. 
Ben artık onları iyi niyetli diyemiyorum. Bunu alışkanlık haline getirip yıllardır borcunu ödemeyenler var. 13 aydır musibet bir hastalık ile savaşıyoruz, bundan önceki süreçte bu işi alışkanlık haline getiren hem şehirlerimize bayramdan sonra tebligatlarını yapacağız. Ne yazıkki tahliye yoluna gideceğiz ve bunun dönüşü de olmayacak. 
Bizim çağrılarımızı iyi niyetimize rağmen halen daha bu çağrılara kulak asmıyorlar. Sanki babalarının yeriymiş gibi kira vermeden, ecrimisil ödemeden, su borcunu ödemeden emlak ve çöp vergisi ödemeden oturan esnaflarmızın biraz rahatlarını bozacağız."

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, barajın son durumu ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

ŞUAN DOLULUK ORANI %95
"Yıl sonuna doğru %45'lerde olan su seviyesi olan barajımızın 25 milyon metreküp kapasitesi var. Bu ay barajda %95lerdeyiz, durum gayet iyi.Sekiz-on ay yetecek kadar suyumuz bulunmakta. 25 milyon metreküplerde tam kapasiteye yakın suyumuz var. Son 35 günün 26 gününde yağmur yağdı. Bu kış mevsimi ağır geçti üç-dört kere yoğun kar yağdı. 

BU HEYELANLAR BİZİ YORUYOR

Zaten toprak suya doymuştu, yağmur yağışı ile barajımız doldu, ancak bazı mahallelerimizde heyelan oldu. Bu heyelanlar bizi yoruyor vatandaşlarımızın evlerini boşaltması gerekiyor, afat ekiplerimiz ile birlikte tuttuğumuz raporlar doğrultusunda yerleştirme yapıyoruz ve kira yardımında bulunuyoruz. 

Bir an önce heyelandan kalan sıkıntıları çözmek için elimizden geleni yapıyoruz.Bizim için yorucu bir süreç oluyor ama bundan sonra havanın biraz daha müsaade etmesi ile hizmetler daha da hızlanacak.Ekiplerimiz bu tür müdahalelere ellerinden geldiğince yetişmeye çalışıyorlar, yetişemedikleri yerler oluyor sıkıntı yaşıyorlar Buda vatandaşımız tarafından geç müdahale ediliyormuş gibi algılanıyor.
Son zamanlarda bu kadar yağışlı geçen bir yıl hatırlamıyorum.Toprak suya doydu, barajlarımız doldu sadece Zonguldak değil büyük şehirlerimizde barajlar doldu umarım mahsülümüzde bereketli olur. Hasar gören heyelandan zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için gayret gösteriyoruz."

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48