Başkan Kantarcı'nın Kadınlar Günü cömertliği

Başkan Kantarcı'nın Kadınlar Günü cömertliği

Başkan Kantarcı'nın Kadınlar Günü cömertliği

Zonguldakın Çaycuma Belediyesinde çalışan 40 civarında kadın personele, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde bir gün ücretli izin verildi. Başkan Kantarcı, kendini ziyarete gelen Çaycuma Kadın Platformu üyelerinin teklifi üzerine bu kararı aldıklarını açıkladı.

Pozitif ayrımcılıkla çalışan kadın sayısını artıracağız
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, yaptığı konuşmada, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün kendisi açısından çok değerli olduğunu belirterek, Dün Çaycuma Kadın Platformu üyeleri beni ziyaret ettiler. Dediler ki, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Gününde kadınlar çalışmasın, izinli olsun. Yasal hiçbir sıkıntı yok. 8 Mart Dünya Gününde kadın çalışanlarımız izinli. Bundan sonra da 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tatil yapacağız sizlere. Çaycuma Belediyesinin çok güçlü bir kadrosu var. Bu kadronun içinde de 40 civarında kadın çalışanımız var. Bu sayının çok daha fazla olmasını ben de gönülden arzu ederim. İnşallah önümüzdeki dönemlerde pozitif ayrımcılık yaparak bu sayıyı artıracağız. Ülkemizde kadınlarla ilgili ciddi sorunlar olduğunu tekrar etmeme gerek var mı bilmiyorum, kadınların erkeklerle aynı haklara sahip ve sosyal yaşamda da korkusuzca her türlü faaliyetlerini yerine getirebilmeleri en önemli arzumuzdur. Toplumda itilmeden, kakılmadan, şiddet görmeden özgür bir birey olarak yaşamaları en büyük özlemimizdir. Çaycuma bu yönden Türkiyeye göre biraz şanslı bence ama bunu daha ileri noktalara taşımamız lazım dedi.
Çaycuma ilçesinde Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle belediyede görevli kadın personele sabah kahvaltısı ikram etti. SEKA Sosyal Tesislerindeki kahvaltıya Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, eşi Belgin Kantarcı, Çaycuma Belediye Başkan Yardımcısı Körpüş Mısırlı, CHP Kadın Kolları Başkanı Nilgün Temelkuran, Çaycuma Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Çaycuma Kadın Platformu üyeleri ile Eğitim-İş Çaycuma Temsilcisi Olcay Özyurt katıldı. Eğitim-İş Çaycuma Temsilcisi Olcay Özyurt kahvaltıya katılan tüm kadınlara karanfil verdi.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48