Başkan Tosun,Mevlid Kandili'ni kutladı...

“Peygamberimizi anlama ve öğrenme amacımız olmalı”

Başkan Tosun,Mevlid Kandili'ni kutladı...

AK Parti Zonguldak İl başkanı Zeki Tosun, Peygamber efendimizin doğum günü ve  Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

AK Parti İl başkanı Zeki Tosun Mesajında şu görüşlere yer verdi; “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyaya gelişinin yıldönümü olan Mevlid Kandilini bir kez daha idrak ediyoruz. Milletimiz ve bütün İslam alemi her yıl yeni bir heyecanla  Peygamberimize duyulan engin ve içten sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak düşüncesiyle  Onun dünyaya gelişini Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır.

Mevlid Kandili, Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanıdır.  Peygamberimiz(sav)’in örnek hayatını ve ahlakını rehber edinerek, Kur’an’la ve Peygamberimiz’in Sünneti ile buluşma zamanıdır.

Bu mübarek gece vesilesiyle Peygamber Efendimizi daha yakından tanımanın ve çocuklarımızı O’nun sevgisi ile yetiştirmenin gayreti içerisinde olmak temennisiyle, Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini diliyor, hemşehrilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın, ve İslâm âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48