Batı Karadeniz Birliği Platformu” doğru yolda ilerliyor.

BATI KARADENİZ BÖLGEMİZDE YETİŞEN DEVLET BÜYÜKLERİ BİR TOPLANTIDA

Batı Karadeniz Birliği Platformu” doğru yolda ilerliyor.

BATI KARADENİZ BÖLGEMİZDEN YETİŞEN DEVLET BÜYÜKLERİMİZ KÖKSAL TOPTAN, MURAT BAŞESGİOĞLU VE MEHMET CEYLAN’IN MİSAFİR OLARAK KATILDIĞI BİR TOPLANTI İCRA EDİLDİ.
 “ANKARA ULUSLARARASI BATI KARADENİZ BİRLİĞİ PLATFORMU” DOĞRU YOLDA İLERLİYOR.  
Bolu, Çankırı, Kastamonu, Sinop, Karabük, Zonguldak ve Bartın İllerinin Ankara’da faaliyet gösteren İl Derneklerinden oluşan, Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliği Platformu haftalık Yönetim Kurulu toplantısında, Ramazan Bayramı münasebeti ile bölgemizin toplum önderlerinden 3 duayen misafiri  videokonferans yöntemi ile ağırladı.
 Önceki dönem TBMM Meclis Başkanlarımızdan birçok kabinede Bakanlık yapmış, Cumhurbaşkanlığı Yüksek istişare Kurulu üyesi ve Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı bölgemizin âkil önderi, kıymetli büyüğümüz Sayın Köksal TOPTAN, yine önceki dönem milletvekillerimizden ve birçok kabinede Bakanlık yapmış ve bölgemize sayısız hizmetleri olan kıymetli ağabeyimiz Murat BAŞESGİOĞLU, Safranbolu Belediye Başkanlığı, DPT Planlama Uzmanlığı, milletvekilliği gibi görevleri müteakip, Kalkınma ve Çevre ve Şehircilik Bakanlıklarında Bakan Yardımcılığı yapmış olan,Bölgemizin medar-ı iftiharlarından, AKPARTİ Dışilişkiler Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet CEYLAN beyefendiler bu haftaki konuklarımız oldu. 
 Toplantının organizasyonunu da yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Şube Müdürü ve Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliği Genel Başkan Yardımcısı olan Hasan KAYA ile toplantının  moderatörlüğünü yapan önceki dönemlerde 12 Bakanımızın Özel Kalem Müdürlüklerini de yapmış olan, Özel Kalem Müdürleri Derneği ile Ankara Bolulular Platformu Kurucu Başkanı olan, gönül insanı Mustafa AYDINALP Beyin sunumları ile açılan proğram yaklaşık 2 saat sürdü. 
Mustafa AYDINALP Bayram tebriğini iletip, Birlik Platformun kuruluş amacını özetledikten sonra, öncelikle kıymetli Devlet Büyüklerimize ve müteakiben Birlik Dönem Başkanı Sayın Tuncay GENCER ve bütün katılımcı STK temsilcilerine Bayramlaşma gündemi ile söz verdi. 
Saygıdeğer Devlet Büyüklerimiz, Bölgemizin gelişmesi için dur-durak bilmeden gayret gösteren kıymetli devlet adamları, Sn.Köksal TOPTAN, Sn.Murat BAŞESKİOĞLU ve Sn.Mehmet CEYLAN beyefendiler kendilerine has nezaketli ve içten sunumları ile bütün katılımcıların ramazan bayramının hayırlara vesile olması dileklerini ilettiler. Bunun yanısıra, içinden geçtiğimiz Pandemi sürecinde, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sürdürülen çalışmalar sayesinde, Devlet-Millet Kaynaşmasının sağlandığı ve Dünyaya örnek olacak bir şekilde en az zararla atlatılacağına inanıldığı vurgulandı. Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliğinin, iki kardeşin bile zaman zaman bir araya gelemediği günümüzde, 7 il temsilcisi STK ve sayısız gönüllü insanları biraraya getirmekle ve proje bazlı bir bakışa sahip olması nedeni ile tebriklerini ilettiler. Ayrıca proje bazlı her alanda ve platformda Birliğin yanında olacaklarını kesin bir dille belirttiler. Kıymetli Devlet Büyüklerimizin, Birliğin doğru yolda ilerlediğine dair bu olumlu ve motive edici görüşleri memnuniyetle karşılandı. 
Tuncay GENCER konuşmasına mübarek Ramazan Bayramının sağlık ve huzur dolu günlere vesile olması,Korona musibetinin geçici, ancak bu musibetin bizlere hatırlattığı insani değerlerin kalıcı hale gelmesi temennileri ile başlayarak, Korona musibeti ile mücadelede Devletimizin ve Milletimizin her daim yanında olduklarını vurguladı. 
STK ların kamu hüviyeti taşıdığını, boş yerler olmadığınıve proje odaklı olduğunda ses getirdiğini kanıtladıklarını belirten GENCER, Cumhurbaşkanımızın, az sayıda da olsa bizim gibi Proje odaklı STK lara teveccüh gösterdiğini yakinen bildiğini söyledi. Bölgede yer alan Bolu, Çankırı, Kastamonu, Sinop, Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinden oluşan, 7 İlin Ankara’daki  Derneklerinden oluşan Birlikteliği ile tek ses ve tek yürek olduklarını, gönüllü ve adanmışlık ruhu ile yapılan özverili, gayretli çalışmalar olmadan başarı yakalanamayacağını, bunu başarmanın kolay olmadığını, cefakar ve vefakar bir insan altyapısı oluşturduklarını, proje odaklı baktıklarını, siratı mustakim üzere dosdoğru yolda ilerlemeyi, “zaman, mekan, miktar ve ısrar” denkleminde, eskilerin tabiri ile  ”Efradını cami, agyarını mani” şiarı ile bir Kıvam oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Bırakın bölgemizi,dünyadaki bütün mazlumların üzerimizde hakkı olduğunu belirten GENCER, “Bölgenin Aksakallıları ve önderleri olarak gördüğümüz güzide ve duayen kıymetli Devlet büyüklerimize de teveccühlerinden dolayı özel olarak şükranlarımızı iletiyoruz” dedi. 
Birlik Genel Sekreteri de olan önceki dönem İLBANK Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Yaşar OKUR, Gençlik ve Spor Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdür V. Sayın Ahmet BENSİZ, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel MüdürlüğüORKÖY Daire Başkanı Sayın Hüdaverdi ŞEN, MTA Sondaj Daire Başkanı Erdoğan KAHVECİ ve Tarım ve Orman Bakanlığı İç Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Sayın Dr.Tuncay PORSUK beylerin de katılımı ile icra edilen bayramlaşma ve dertleşme proğramı aile tadında devam etti.  Yılların eskitemedigi akil önderimiz kıymetli Mustafa AYDINALP ağabeyimiz, Birlik  Dönem Başkanı Sn Tuncay GENÇER, Ankara Çankırılılar Derneği Başkanı Sn Aydın ÖKSÜZ, Başkan Yardımcısı Hasan KAYA ve YK üyesi Tuncay PORSUK, Ankara Bolulular Derneği Başkanı Sn İsa GÖKMENOĞLU ve Yardımcısı Engin ULAŞ, Ankara Karabüklüler Derneği Başkanı Sn Muzaffer DERELİ ve Yardımcısı Cevat YILDIRIM, Ankara Kastamonu ve Yöresi dayanışma Derneği Başkanı Sn Kahraman UYANIK, Ankara Sinop İli ve İlçeleri Derneği Başkan Vekili Sn Burhan AKDOĞAN, Ankara Bartınlılar Derneği adına Sn Genel Müdürümüz Ahmet BENSİZ, Bolu ve İlçeleri Sürdürülebilir Kalkınma Dernekleri Genel Başkanı Mehmet BİLGİN Bey'in söz aldığı, toplantıda STK temsilcilerimiz, misafirlerimizin ve bütün Türk-İslam aleminin mubarek Ramazan bayramını tebrik ettiler.  
Yapılan konuşmalarda, Cumhurbaşkanımız düzeyinde ve Devletimizin en üst düzey bürokratları nezdinde bölgemize ait birçok projenin, en yüksek azim ve kararlılıkla seslendirilmesine rağmen gerçekleşme oranının daha yüksek olması gerektiği vurgulandı. Bölge için BAKAP adıyla Batı Karadeniz Projesi Kalkınma İdaresi kurulması, göğüs hastalıkları ihtisasına dayalı, meslek hastalıkları formatında bölgede merkez olabilecek, Üniversitelerimizle de ilişkili bir Bölgesel Meslek Hastalıkları Şehir Hastanesi kurulması, Ankara(Esenboğa)-Çankırı arası metro yada hızlı tren tesis edilmesi, Filyos Vadisine otomobil fabrikası kurulması, ormanarazilerinden müteşekkil olan bölgemizin Ormancılık alanında nasıl bir yol haritası izlemesi gerektiği, Bölgemizde uygulanan teşvikler, IPARD programı, Ankara’da Birliğimiz adına bir Hatıra Ormanı kurulması gibi birçok konu değerlendirildi.
 Toplantıda tek tek söz alan Başkanlar bugüne kadar gelinen nokta, misyon, hedef, vizyon ve stratejileri değerlendirdi. Artık sesi dinlenen ve üst makamlar tarafından görüşlerine kayda değer şekilde önem verilen, milletin gönlünde yer almayı başarmış olan, Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliğinin bölgesel gücü sayesinde büyük projeler ile varolmasının gerekliliği vurgulandı. Bölge insanının samimi, Devletçi ve milliyetçi bir yapıya sahip olmasına rağmen, hep ikinci planda kaldığı ve devlet kademelerinde yer verilmediği belirtildi.
  Bölgesel sorunların bölgesel güç ile çözülebileceği anlayışı ile Birlik taleplerinin Cumhurbaşkanlığı Makamı nezdinde de temsil ve taktir görmesi için gerekli girişimlerde bulunulması kararlaştırıldı.
 Ankara uluslararası Batı Karadeniz Birliği Genel Başkan Yardımcımız Hasan KAYA tarafından, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcılığı Döneminde Mehmet CEYLAN Bakanımıza hediye edilen “15 Temmuz Destanı” isimli şiiri okuması duygusal anların oluşmasına yol açtı. 
Ankara Batı Karadeniz Birliği video-konferans toplantısı,Dünya’ya yayılan ve Cumhurbaşkanımızın da sıkça kullandığı, adeta bir klasik haline gelen Çankırı Yâren selamıile kapatıldı. 


 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48