Belediye başkanları istifa ettirilebilir!

Belediye başkanları istifa ettirilebilir!

Belediye başkanları istifa ettirilebilir!

AK Parti hakkındaki son iddia siyasi kulisleri sallıyor. 24 Haziran'da yüzde 8'lik oy kaybı yaşayan AK Parti'nin, ittifak olasılığını da dikkate alarak aday belirleme sürecini sıkı tutacağı görünüyor. Kulislerde, AK Parti'nin bu yolla belediye başkanlarını teşkilatlar aracılığıyla sürekli gözetim altında tutacağı; bağımsız davranan ya da parti politikalarıyla ters düşen belediye başkanlarının hızla istifa ettirilmesi yoluna kulislerde gideceği konuşuluyor. Diğer taraftan Zonguldak’ta Ak Parti anlayışının dışında politika yapan belediye başkanlarının açıklanan acı akıbete uğrayıp uğramayacağı ise merak konusu. Hatırlanacağı üzere daha önce Zonguldak’tan bazı belediye başkanları Ak Parti Genel Merkezin kararı ile istifa etmişti. 
AK Parti'nin önce muhalefetin elindeki merkezlerin adaylarını açıklayacağı belirtilirken, bunun için il ve ilçelerde anket ve saha çalışması yaptığı biliniyor.
ANKET YAPILIYOR
AK Parti, bu raporların yanı sıra il ve ilçelerde anket ve saha çalışması yapıyor. Partinin tüm çalışmaları ekim ayı sonuna kadar tamamlayarak aday belirleme sürecine geçmesi bekleniyor.

Haber Kaynağı, Sinan Çerçioğlu

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48