BEÜ'de Turizm Haritası Çıkartıldı.

BEÜ'de Turizm Haritası Çıkartıldı.

BEÜ'de Turizm Haritası Çıkartıldı.

BÜLENT Ecevit Üniversitesi (BEÜ), kentin gezilebilecek tarihi, kültürel ve sosyal alanlarının internet ortamında haritasını çıkarttı. Kenti ziyaret edecekler harita ile gezecekleri yerin adres, fotoğraf ve bilgisine ulaşabiliyor.
BEÜ Mühendislik Fakültesi Geometrik Bölümü 4üncü sınıf öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında kentin turizm haritasını çıkarttı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlunun desteğiyle yapılan çalışma ile kentin turizmine katkıda bulunulması hedefleniyor. Prof. Dr. Kutoğlu, Zonguldakın Karadeniz bölgesinde turizmden en az yaralanan iller arasında yar aldığını söyledi. Bu haritaya internet ortamında dünyada en çok kullanılan Google Maps programı ile kolayca ulaşılabilindiğine dikkat çeken Prof. Dr. Kutoğlu, şöyle dedi:
Bu sayede dünyadaki pek çok insan internetten Zonguldakın turizm haritasını görebilecek. Cep telefonu üzerinden de aynı şekilde ulaşım sağlanabilecek. Öğrencilerimiz turizm bölgelerine giderek hem bu bölgelerin özelliklerini hem de lokasyonunu topladılar. Biz de bu bilgileri Google Maps ortamına aktardık. Gitmek istediğiniz yere tıkladığınız zaman orasını görmeniz mümkün. Plajlarımız var, mağaralarımız var, kültürel mekanlar var, geçmişteki tarihi camilerimiz var, kiliseler var, konaklar var, değirmenlerimiz var, batıklar var. Zonguldakta antik döneme ait çok büyük yerleşim merkezleri var. Bunları bu projeye işledik.

 

haber

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48