Bu haber milyonları ilgilendiriyor!

Bu haber milyonları ilgilendiriyor!

Bu haber milyonları ilgilendiriyor!

İŞKUR Zonguldak İl Müdürlüğü coronavirüs salgını nedeniyle yaşanan krizin atlatılması için alınan bazı tedbirleri kamuoyu ile paylaştı. Firmalardan kısa çalışma ödeneği için başvuru yapabileceğine dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi; “Bilindiği üzere, kısa çalışma genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz ve zorlayıcı sebeplerle işyerindeki çalışma süresinin en az 1/3 oranında azaltılması veya faaliyetin en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde uygulanabilmektedir. Kısa çalışma uygulanması halinde gerekli şartları sağlayan işçilere, çalışılmayan dönemler için 3 aya kadar kısa çalışma ödeneği ödenmektedir.

18.03.2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Koronavirüs (Covid-19) kapsamında açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi”nde yer alan “Kısa Çalışma Ödeneğinin devreye alınarak, bundan faydalanmak için gereken süreçlerin kolaylaştırılması ve hızlandırılması,” çerçevesinde çalışmalar devam etmekte olup, İŞKUR Yönetim Kurulunca yeni koronavirüs (Covid-19) nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel zorlayıcı sebep gerekçeli kısa çalışma başvurularının yapılabilmesi için karar alınmıştır.

Covid-19 salgınından olumsuz etkilendiği gerekçesiyle kısa çalışma uygulamak isteyen işverenler, 23.03.2020 tarihinden itibaren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezlerine özel olarak oluşturulan İŞKUR Zonguldak İl Müdürlüğü için kisacalisma.zonguldak@iskur.gov.tr , Kdz Ereğli Himzet Merkezi için kisacalisma.karadenizeregli@iskur.gov.tr elektronik posta adreslerine gerekli belgeleri göndermek suretiyle başvurabilecektir. Kısa çalışma ödemeleri, Bakanlığımız Rehberlik ve Teftiş Başkanlığınca yapılacak uygunluk tespitinin ardından gerçekleştirilecektir.

Başvuruların yapılması ve sonuçlandırılmasına ilişkin süreç hakkında detaylı bilgi için: https://www.iskur.gov.tr/isveren/kisa-calisma-odenegi/

Sitede belirtilen bilgilendirme noktasında bir tereddüt yaşanması durumunda aşağıdaki numaralardan İş ve Meslek Danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

251 12 16

251 17 21

201 00 58

444 75 87 nolu telden 67 tuşlayarak

Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 00:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48