Bu ünvanı gururla taşıyoruz

Bu ünvanı gururla taşıyoruz

Bu ünvanı gururla taşıyoruz

19 Eylül Gaziler Günü anma programı kapsamında Zonguldak Valiliği önünde tören düzenlendi.
Zonguldak Valilik önünde düzenlenen programa Vali Ahmet Çınar, Alay Komutanı Albay Gökhan, Zonguldak Belediye Başkan Vekili Süleyman Özdoğan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, siyasi parti il temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve gaziler katıldı.
Programda Zonguldak Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Gaziler Derneği tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Törende saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ramazan Çakal, Türkiye Büyük Millet Meclisi 19 Eylül 1921 tarihinde, bu emsalsiz zaferin, Gazilik unvanı ile Mareşallik rütbesini tevcih etmiştir. 19 Eylül tüm gazilerin, en büyük gazi Mustafa Kemal Atatürkle bütünleştiği bir gündür. Gururla taşıdığımız gazi unvanı, Atamızdan biz gazilere intikal eden en büyük mirastır. 19 Eylül, muharebe meydanlarından canlarını ortaya koyarak savaşan, fedakar ve kahraman gazilerimizin şeref ve kahramanlık günüdür. Sizler, en büyük gazi Mustafa Kemal Atatürkün yaşayan birer temsilcilerisiniz. Kahraman gaziler, Gaziler Gününüz kutlu olsun dedi.
Valilik binası önünde düzenlenen törenin ardından Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ve beraberindekiler, Zonguldak Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ramazan Çakalı ziyaret etti.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48