BU YIL Kİ ZOKEV EĞİTİM VE KÜLTÜR ÖDÜLÜ DOÇ. DR. KARTOĞLU'NA VERİLECEK

BU YIL Kİ ZOKEV EĞİTİM VE KÜLTÜR ÖDÜLÜ DOÇ. DR. KARTOĞLU'NA VERİLECEK

Zonguldak Eğitim ve Kültür Vakfı’nın (ZOKEV) 2020 Eğitim ve Kültür Ödülü’ne Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Emekli Bilimsel Danışmanı Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Ümit Kartoğlu’na verileceği açıklandı.

Yaşamını İsviçre’nin Cenevre Kentinde sürdüren Doç. Dr. Kartoğlu, bugün  12 Ocak Salı günü   Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın canlı yayınına telefon bağlantısı ile katılarak, dünyada ve ülkemizde Koronavirüs Salgını ve Aşısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Programın son bölümünde ise Zonguldak’ta Gazeteci Ali Ayaroğlu’nun sosyal medyadan gönderdiği mesajını okuyan Küçükkaya, ZOKEV’in 2020 Eğitim ve Kültür Ödülü’ne, Doç. Dr. Kartoğlu’a verilmesinin kararlaştırıldığını duyurdu.

Duyuruyu dinlediği sırada duygulandığı gözlenen Kartoğlu, kendisinin böyle bir ödüle layık görülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları kaydetti:

“Asıl ödül verilmesi gereken kişiler, hayatları pahasına pandemi ile savaşan ve geride sevenlerini bırakarak aramızdan göçen bütün sağlık çalışanlarına verilmesi lazım. Dolayısıyla ben bu güzel takdir olayını ve edinmeyi pandemide hayatları pahasına çalışan bütün sağlıkçılar adamak istiyorum ve onlar adına alıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48