'Bütün belediyeleri AK Partili yapacağız'

AK Parti basınla buluştu, seçim sürecini değerlendiriyor...

'Bütün belediyeleri AK Partili yapacağız'

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ve yönetim kurulu üyeleri basın mensupları ile bir araya geldi. 
Tosun: " 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi İl Yönetim Kurulu üyelerimiz ve yol arkadaşlarımla birlikte sizlerle olmak, 5 Kasım 2018 tarihinde başlayan adaylık süreci hakkında sizlere bilgi vermek için bir araya gelmiş bulunmaktayız.
AK Parti Genel Merkezimiz 31 Mart 2019 yerel seçim takvimini açıklayarak, 5 Kasım 2018 tarihinde Belediye Başkanlığı, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyeliği aday adaylığı başvuru sürecini başlatmıştır. Genel Merkezimiz tarafından açıklanan bu takvim ile ilgili sizlere kısa bilgiler vereyim. Belediye Başkan Aday Adaylığı başvuruları 5 Kasım Tarihinde başlayıp 12 Kasım Pazartesi günü sona erecektir. Belediye ve İl Genel Meclisi üyelikleri için 5 Kasım tarihinde başlayan başvurusu süreci 3 Aralık 2018 tarihinde sona erecek. Bu süreç içerisinde parti teşkilatlarımız Cumartesi ve Pazar günü de açık olacak ve başvuruları almaya devam edecektir. Büyükşehir ve il belediye başkan aday adaylarımız başvurularını bizzat yazılı olarak Genel Merkezimize veya Genel Merkeze iletilmek üzere İl Başkanlığımıza yapacaktır. İlçe ve belde belediye başkan aday adaylarımız başvurularını bizzat yazılı olarak İl Başkanlığımıza veya İl Başkanlığımıza iletilmek üzere İlçe Başkanlıklarımıza yapacaktır. İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeliklerine aday başvuruları bizzat yazılı olarak ilçe başkanlıklarına yapılacaktır.
AK Parti kurulduğundan bugüne kadar hep ilklere imza atmış bir parti olmuştur. Bu günde bu ilklerden birine daha imza atıyoruz. Adaylık başvuruları İnternet üzerinden yapılarak büyük bir kağıt israfının önüne geçilmiş olacaktır. Aday adaylarımız aksecim.akparti.org.tr adresinde bulunan ilgili seçim türüne ait formlarını E-BAŞVURU yöntemiyle doldurarak istenilen eklerle birlikte sistemle aktarılmak suretiyle adaylık ön başvurularını gerçekleştirilecektir.
Adaylık başvurularının kesinleşmesi için aday adaylarımız bizzat ilgili teşkilata gelerek sistemde doldurduğu formun çıktısını imzalayacak. Bu yapılmadığı taktirde adaylık başvuruları işleme konulmayacaktır. E-Başvuru yöntemiyle adaylık başvurusunda bulunamayan aday adayları İlgili teşkilata gelerek bizzat başvuru işlemlerini yaptırabileceklerdir. Yapılan tüm bu işlemlerin ardından teşkilatlarımız adaylık başvurusunu yapanlara alındı belgesini imzalı ve mühürlü olarak verecektir.
31 Mart tarihinde yapılacak Yerel Seçimlerde partimizden Belediye Başkanlıkları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeliklerine aday adayı olmayı düşünenler Nüfusu 100 binin üzerinde olan İl Belediye Başkan adaylığı için 5.000 TL, İl Başkanlığı hesabına, Nüfusu 50.000 ile 200.000 arası olan ilçe belediye başkan adaylıkları için 2.500 TL, Nüfusu 50.00 binden az olan ilçelerde Belediye Başkan Adaylıkları için 1.500 TL, Belde Belediye Başkan adaylığı için 1.00 TL, İlçe Başkanlıkları hesabına yatıracaklardır.
İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi aday adaylıkları için 500 TL İlçe Başkanlıkları hesabına yatırılacaktır. Kadın aday adaylarımız belirtilen tutarların yarısı, % 40 ve üzeri engelli aday adayları ise belirlenen tutarın ¼ oranında ücret yatıracaklardır. Adaylık başvurusunda bulunacak kişilerin partimiz üyesi olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Milletvekillerimizin birinci ve ikinci derece kan ve sıhri akrabaları seçim çevresinden, il ve ilçe başkanlarımızın birinci ve ikinci derece kan ve sıhri akrabaları da il veya ilçe başkanının görev yaptığı yerden aday olamazlar. Adaylık başvurusunda bulunan aday adayları görev yaptığı siyasi parti yönetim kademelerinden, YSK tarafından açıklanan Kanunla belirlenmiş görevlerde bulunan başvuru sırasında bu görevlerinden istifa etmiş olmaları zorunludur. AK Parti olarak yerel seçimlerde aday belirleme Merkez yoklaması ile yapılacak olup, Genel Merkezimiz 18 Kasım 2018 Pazar günü 81 il ve tüm ilçelerde saat 10.00-16.00 arasında internet üzerinden E-temayül yoklaması şeklinde yapacaktır. Başvuru sürecinde olduğu gibi temayül yoklamasında da bir ilki gerçekleştirerek, sandık usulü değil, internet ortamından teşkilat mensuplarımızın aday adayları hakkında E- E-temayül yoklamasına katılacaktır. Genel Merkezimiz tarafından yapılacak bu uygulama belki bundan sonra yapılacak olan genel ve yerel seçimde Elektronik ortamda oy kullanılması yolunu açacaktır. 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinde, AK Parti İl Yönetimi ve ilçe teşkilatlarımızla ortaya koyduğumuz birlik ve beraberliği, özverili çalışmayı, Halkımızla kucaklaşmayı 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde de göstereceğiz. Hem il yönetimimiz, hem de ilçe ve belde yönetimlerimiz olarak seçimlere hazırız.  Aday belirleme sürecinin tamamlanmasının ardından Köy temsilcilerimizle, Mahalle yönetimlerimizle, Belde Teşkilatlarımızla, İlçe Teşkilatlarımızla, Gençlik kollarımızla, Kadın Kollarımızla ve İl Yönetimimizle birlikte kapı kapı, ev ev, mahalle mahalle, köy köy gezerek Zonguldak’ımızın makus tarihini yenip, Belediyemizi AK Kadrolarla ve AK Hizmetlerle buluşturacağız” dedi. 
 

ZONGULDAK’TA İŞSİZLİK YOKMUŞ!
Zonguldak’ta işsizlik oranının bahsedildiği kadar fazla olmadığını söyleyen Tosun: “TTK'ya işçi alımı ile ilgili kanun değişikliği yapıldı. Zonguldak-Bartın ve Karabük'ten  alım olacak. En önemli iki saha  daha özelleştirilmeli, bunu  kimse konuşmuyor. O sahalara da  işçi alındığında işsiz kalmayacak. Belki de madenlerde işçi çalıştıracak kimse de bulamayacağız. Çünkü Zonguldak'ta iş sorunu  yok. Geçtiğimiz günlerde hastaneye yapılacak olan 20 kişilik alımda İŞKUR’dan Zonguldak'ta beş kişi zor bulduk. Denildiği gibi işsizlik yok" dedi.
 

‘TTK’YA ALIMLAR KUR’A İLE YAPILACAK’
TTK’ya işçi alımı ile ilgili konuşan Tosun: “TTK’ya işçi alımının Zonguldak, Karabük ve Bartın üzerinden alımların yapılması için gerekli yasa bugün Resmi Gazete'de yayınlandı. Bu yasa ile alımlar 81 ilden değil, sadece bu 3 ilden alınacak. Alımlar kura çekimi ile yapılacak ancak bu esnada mülakat da olacaktır diye düşünüyorum. Bu noktada tabi önümüzdeki günlerde kesin bir netlik kazanacaktır. Yeni açılacak olan sahalarla Zonguldak’ta çok büyük işçi alımları olacak. Belki de madenlerde çalışacak işçi bulamayacağız” dedi.
 

‘FİLYOS’TA LİMAN İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR’
Filyos’ta liman inşaatının devam ettiğini söyleyen Tosun: “Filyos’ta liman inşaatı hızla devam ediyor. Filyos Irmağı’ndaki sette çalışmaları belli bir aşamaya gelmişti. Bu çalışmalar daha da hızlandı. Biz liman yapılırken vadi projesinin de eşit şekilde yapılması noktasında bakanlığa teklifte bulunduk. Bakanlığımız gerekli desteği berdi be çalışmalar başladı.
Filyos Limanı’nda inşaat aşamasında sona gelindi. Büyük bir firma, dünya devi ile görüşmeler yapılıyor. O firma Filyos’ta dev yatırımlar yapmayı düşünüyor. Bu Zonguldak ve bölge için büyük bir yatırım demek."
 

ÖZCAN ULUPINAR AÇIKLAMASI
AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak Belediye Başkanlığına adı geçen eski Milletvekili Özcan Ulupınar ile ilgili açıklama yaptı. Zeki Tosun, Özcan Ulupınar'ın Zonguldak Belediyesi'ne aday gösterilip gösterilmeyeceği  yönündeki soruya ise "12 Kasım başvuru günü için son gün. Kendisi adaylık başvurusunda bulunursa adayımız olur" dedi.
 

ZEKİ TOSUN’DAN ADAYLIK AÇIKLAMASI
Zeki Tosun, kendisinin aday olup olmayacağı ile ilgili ise il ve ilçe başkanlarının adaylık sürecinin henüz Genel Merkezden tarih verilmediğini bu yüzden beklemede olduklarını belirterek "Genel Merkez hiçbirimize izin vermeyebilir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 01:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taner Korkmaz
Taner Korkmaz - 4 yıl Önce

Sayın büyüklerim ben babamı (1987 .10.10) da Zonguldak TTK karadon ocağında iş kazası sonucu kaybetmiş bulunuyorum ve şu anda yaş sınırı 30 deniliyor ben ise (1986.11.16)tarihinde doğmuş bulunuyorum sayın (CUMHUR BAŞKANIM,)( RECEP TAYYİP ERDOĞAN) tafindan bana bu konu hakkında yardımcı ve daima ( maden şehitlerinin )yanında olacağını bildiğim için bu konu hakkında bana da yardımcı olmasını arz ederim

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48