Çalışmalar, video ile anlatıldı

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çalışmalarını içeren tanıtım videosu hazırladı.

Çalışmalar, video ile anlatıldı

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün 28 araç, 210 personelle, günlük 110 ton çöp toplanan ilçede, 2014-2018 döneminde ilklere imza atmanın gurur ve heyecanının yaşandığı belirtilen videoda rutin çalışmaların yanı sıra Belen Sanayi Sitesi yanında her türlü atıkların kayıt altına alınarak geri dönüşüm tesislerine gönderildiği “1. Sınıf Atık Getirme Merkezi”, Bağlık Mahallesi sınırlarında faaliyete alınan “Atık Elektrik ve Elektronik Eşyaların toplandığı Merkez”de son 1 yılda 16.500 kilo e-atığın toplanarak   geri dönüşüm tesislerine gönderildiği vurgulandı.
Bu çalışmanın Kdz. Ereğli Belediyesi’ne, aralarında Büyükşehir Belediyelerinin de bulunduğu 1. Grup Belediyeler Sınıfı’nda “Alt Yapı ve Çevre” kategorisinde, birincilik ödülü getirdiği de belirtilirken ayrıca bu çalışmanın tüm okullarda, Sosyal Bilgiler Ders Kitabı’nın 104. sayfasında ders olarak anlatıldığı belirtildi.
1987 yılından bu yana koku ve korkusu ile yaşanılan 35 dönümlük Kırmacı Çöplüğünün rehabilitasyonuna da bu dönemde başlandığı vurgulanan tanıtım videosunda, ambalaj atıklarının toplanması, sıfır Atık Projesi, çevre eğitimleri ve protokolü imzalanan kullanılmış giysi toplama projesi ile daha güzel ve daha temiz bir Kdz. Ereğli için çalışmalarına devam ettiği vurgulanıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48