Çanakkale Ruhu BEÜ'de Canlandı

Çanakkale Ruhu BEÜ'de Canlandı

Çanakkale Ruhu BEÜ'de Canlandı

Dünyanın en yaşlı gazisi 110 yaşında vefat eden Hüseyin Kaçmazın oğlu Turgut Kaçmaz Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) öğrencilerine Çanakkele Ruhu BEÜde isimli konferans verdi.
Zonguldakın Ereğli ilçesi Kestaneciler köyünden olan, Çanakkle Savaşlarına katılıp gazi olan, 110 yaşında vefat ederekDünyanın en yaşlı gazisi ünvanlı Hüseyin Kaçmazın oğlu 80 Yaşındaki emekli öğretmen Turgut Kaçmaz, Çanakkale Ruhu BEÜde isimli konferansta, öğrencilere Çanakkaleyi anlattı.
BEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Öğr.Gör. Kayhan Kafalı koordinatörlüğünde, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 3. Sınıf öğrencileri tarafından Ahmet Zengin konferans salonunda düzenlenen etkinlikte Turgut Kaçmaz; Türk Milletinin hayatını değiştiren, Kurtuluş Savaşlarına damga vuran, dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olan Çanakkale Zaferinin, Türk milleti için olan öneminden bahsederken, beraberinde getirdiği görseller eşliğinde Geliboluda büyük bir kahramanlıkla kazanılan Çanakkale Zaferlerinin sadece Türklerin değil, bütün dünyanın tarihini değiştirdiğine dikkat çekti. Çanakkalede Atatürk önderliğindeki Türk milletinin ve ordusunun kazandığı zaferin, dünya tarihini değiştiren bir savunma örneği teşkil ettiğini vurgulayan Kaçmaz; konuşmalarının devamında babası Hüseyin Kaçmazın Çanakkale anılarına değindi ve yüzyılın en büyük savaşlarından biri olan Çanakkale Savaşlarında kazanılan zaferin, Türk tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran bir zafer destanı olduğunu dile getirdi.
Öğrencilerin ellerindeki Türk bayrakları ile yoğun ilgi gösterdiği, salondan büyük alkış alan konferans, İİBF Dekan Yardımcısı Doç Dr. Onur Eroğlu tarafından Turgut Kaçmaza teşekkür plaketi takdim edilmesi ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

haber

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48