Çaycuma Ormanlarında İnceleme ve Denetim..

Çaycuma Ormanlarında İnceleme ve Denetim..

Çaycuma Ormanlarında İnceleme ve Denetim..

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı Zonguldak Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Çaycuma ve Perşembe Orman İşletme Şefliği ormanlarında inceleme ve denetim gerçekleştirdi.

Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Ağaçlandırma çalışmaları, silvikültürel uygulamalar, kültür bakımları, yeni tesis edilen sahalar ile 2019 yılı endüstriyel plantasyon sahası ve dikili satış bölmelerinde inceleme ve denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimde Zonguldak İşletme Müdürü ve İşletme Şefi de hazır bulundu.

Yapılan İncelemelerin ardından bir değerlendirmede bulunan Beyazlı “ endüstriyel plantasyon çalışmalarında hedefimiz hızlı büyüyen türlerden tesis edilen plantasyonların bakımları tamamlanarak, gelecekte ihtiyaç duyulacak orman ürünleri piyasasına hızlı arz yapma kapasitesine sahip verimli bonitet ve makineli üretim şartlarına sahip sahaların en etkin bir şekilde değerlendirilmesidir. Bugüne kadar yapılan ağaçlandırmaların etki analizlerinin yapılması gerekmektedir. Orman gen kaynağı olarak kullanılmak üzere belirli alanları bırakmamız gerekiyor. Bu yıl gerçekleştirilecek olan saha hazırlıklılarının en kısa sürede bitirilmesini ve yıl sonuna kadar iş programının gerçekleştirilmesi gerekliliğine değindi. Ayrıca Beyazlı, potansiyel sahaların gerekli işlemleri yapılarak 2018 programına yetiştirilmesinin zaruri olduğunu vurguladı.

Haber Kaynağı, Sinan Çerçioğlu

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48