Çaycuma’da Dünya Gıda Günü anlatıldı!..

Çaycuma’da Dünya Gıda Günü anlatıldı!..

Çaycuma’da Dünya Gıda Günü anlatıldı!..

Birleşmiş milletler Gıda ve Tarım Örgütü ( FAO) nün kuruluş yıldönümü olan 16 Ekim her yıl Dünya Gıda Günü  olarak kutlanıyor. 
Çaycuma ‘da İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleri ile Ticaret ve Sanayi Odası Fen Lisesi , Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi ve Barbaros- Kutlutaş Ortaokulu öğrencilerine seminer verildi. 
Gıda güvenliği ve hijyenin önemin e değinen İlçe  Tarım ve Orman Müdürü Coşkun Ulutaş " Toplumumuzun gelişmesi ve sağlıklı nesiller için sizlerde dahil ailedeki her bireye temizlik ve hijyen konularında, güvenilir gıda tüketme konularında görev ve sorumluluk düşmektedir. Bu amaçla sizlere hazırladığımız slaytlarda bu konulara değiniyoruz. Ayrıca açlık ve obezite konuları da toplumumuzda sorun oluşturmaktadır. Bu eğitimde bu konulara da değiniyoruz. " dedi. Daha sonra Ilce Müdürlüğü personeli Gıda Mühendisi Mücahit Güleş ve Ziraat Mühendisi Ufuk Memiş güvenilir gıda ve hijyen konulu bir sunum gerçekleştirdi. Program sonunda öğrencilerin sorularına verilen cevaplar ve konu ile ilgili broşür dağıtımı ile programlar sona erdi. Düzenlenen programlara 200 öğrenci katılım sağladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48