Çaycuma’dan uygunsuz park uyarısı!..

Çaycuma’dan uygunsuz park uyarısı!..

Çaycuma’dan uygunsuz park uyarısı!..

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı sürücüleri uygunsuz park yapmamaları konusunda uyardı. Yaptıkları kentsel düzenlemelerin ardından uygunsuz parkla ortaya çıkan görüntülerin ilçeye yakışmadığını da dile getiren Kantarcı, “Çaycuma’da 4 buçuk yıl içinde kentin çehresini değiştiren uygulamalara imza attık. Hiç yükseltisi olmayan yol tasarımımızla bir baştanbaşa imar ettiğimiz Çaycuma’da kent estetiğini önemli şekilde geliştirdik. Trafik kaosuna son vermek için birçok önlem aldık. Trafik ışıklarını kaldırdık, birçok noktada yeni otoparklar oluşturduk. Kapalı otoparkımızı ise daha cazip kılmak için tarifelerde değişikliklere gittik. Kimi konularda son derece radikal uygulamalar yapmamıza karşın, halkımız, buna büyük bir süratle uyum gösterdi ve Çaycuma’nın modernleşmesine büyük katkı sundu. Bu açıdan Çaycumalılara ne kadar teşekkür etsem az” dedi.
İLK 1 SAAT ÜCRETSİZ, SONRASINDAKİ 3 SAAT İSE YALNIZCA 1 LİRA
Eskisine göre azalsa da uygunsuz otoparklar konusunda şikâyetlerin hâlâ sürdüğünü söyleyen Kantarcı, “Kimi yerlerde yol kenarlarında, kimi yerlerde kaldırımlarda uygunsuz otoparklar devam ediyor. Özellikle trafiğin yoğun olduğu caddelerde yapılan bu parklar trafiğin akışını olumsuz etkilediği gibi vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini de tehlikeye düşürüyor. Vatandaşlarımızdan özellikle rica ediyorum şehrin dört bir yanında bulunan otoparklarımızın büyük bölümü ücretsiz. Kapalı dahil sayları son derece az olan ücretli otoparklarımızınsa ilk bir saati ücretsiz. Sonrasındaki 3 saatse yalnızca 1 lira. Lütfen bu kadar düşük bir ücret için, toplumsal maliyeti son derece yüksek olan yanlış uygulamaya tevessül etmeyin. Araçlarınızı otoparklara bırakın. Kent içi ücretsiz ulaşımdan istifade ederek de işlerinizi rahatlıkla halledin” dedi.
BİR KONUTA 1 OTOPARK UYGULAMASI YÜRÜRLÜKTE
Geçmişteki hatalı uygulamalar nedeniyle otoparkı bulunmayan çok sayıda yapı olduğunu söyleyen Kantarcı, “Yapılarda otopark bulundurulması zorunluluğu olmasına karşın, eski başkanlar, ücretini alıp konutların otoparksız olmasına müsaade etmiş. Aldığı ücretin karşılığı olarak da yapması gereken otoparkları yapmamış. Bu da özellikle ara sokaklarda ciddi bir park sorunu yarattı. 2014’te otopark yönetmeliğine göre her 3 konuta 1 araçlık otopark yapma zorunluluğu vardı. Biz plan notlarında değişiklik yaparak, 2 araca 1 otopark zorunluluğu getirdik. Hatta o zaman benim önerim 1 konuta 1 otoparktı. Arkadaşlarıma o zaman kabul ettirememiştim. Şimdi yeni yönetmelikte o hüküm bulunuyor. Biz de bunu titizlikle uyguluyoruz. Yapı stokumuz yenilendikçe yeterli otoparkı olan konut sayısı da artıyor. Önümüzdeki yıllarda Çaycuma’da otopark diye bir sorun hiç yaşanmayacak. Ben vatandaşlarımdan tekrar rica ediyorum. Otopark konusunda kurallara lütfen uyun” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 20:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48