CHP'Lİ VEKİL EMİRTAŞ'TAN BAŞKAN POSBIYIK'A TEŞEKKÜR

CHP'Lİ VEKİL EMİRTAŞ'TAN BAŞKAN POSBIYIK'A TEŞEKKÜR

CHP Zonguldak Milletvekili Av. Ünal Demirtaş, Tunalı Hilmi Beyi'in heykelinin Ereğli'ye yapılacak olmasından dolayı Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'a sosyal medya üzerinden teşekkür etti.

Ankara'da bulunan Tunalı Hilmi Bey heykeli önünde fotoğrafını yayınlayan Demirtaş bir süre önce Ereğli Belediye Meclisinde onaylanan 'Tunalı Hilmi Bey'in heykelini yapma' kararından ötürü Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'a teşekkür ederken şu paylaşımında;

'Zonguldak’ımızın ilk Milletvekili ve Osmanlı döneminde Kdz. Ereğli Kaymakamlığı yapan, Zonguldak’ta 25 yataklı işçi hastanesini kuran, sosyal güvenlik kurumu ve sendikacılığın ilk örneği olan Amele Birliğini savunan, İşçi Hakları ve Kadın hakları savunucusu ( Ereğli de Endüstri Meslek Lisesinden Kadı Tarlasına giden cadde Tunalı Hilmi Caddesidir) milli mücadele kahramanı Tunalı Hilmi Bey’in Ankara Kuğulu Park’ta ki heykelinin önündeyim.

Geçtiğimiz günlerde Kdz. Ereğli Belediye Başkanımız Halil Posbıyık ve Ereğli Belediyesi Meclisi üyelerimizin hem Ereğli, hem Zonguldak, hem de ülkemiz açısından son derece önemli bir tarihi şahsiyet olan “ Tunalı Hilmi Bey” in heykeli’nin Kdz. Ereğli’ye de yapılması çağrılarımızı karşılıksız bırakmayarak, “ Tunalı Hilmi beyin” heykelinin Kdz. Ereğlimiz'e de yapılması yönün de Belediye meclisinde karar almaları nedeniyle, başta Kdz Ereğli Belediye Başkanımız olmak üzere kararı oyları ile kabul eden tüm Belediye Meclis üyelerimize ve Kdz Ereğli Belediyesi kadrolarına teşekkürlerimi sunuyorum.' dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 12:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Başgan
Başgan - 2 yıl Önce

Yahu Allah aşkına Ereğli'nin heykele mi ihtiyacı var. Hem para yok diyorsunuz hemde boşu boşuna olmayan paraları har vurup har savuruyorsunuz.

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48