“Çiftçilerimizin her daim yanındayız“

Zonguldaklı çiftçiler üretimde hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.

“Çiftçilerimizin her daim yanındayız“

Zonguldaklı çiftçiler üretimde hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.
19 Mayıs günü Koronavirüs ve Sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, İl Müdür Yardımcısı Hasan Akçaalan, Bitkisel Üretim Şube Müdürü Can Parim, İl Genel Meclis üyeleri Ismet Bostancı ve İsa Bükrü, Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim ve Ziraat mühendisi Ramazan Gürbüz ile birlikte Devrek ilçesinde bulunan Sera alanlarında incelemelerde bulundular.

İl Müdürü Cemalettin Çataklı yaptığı açıklamada; “Çiftçilerimizin her daim yanındayız. Koronavirüs sebebiyle birçok iş kolunda üretimler yavaşlasa da tarımsal ve hayvansal üretimde ilimizde hız kazanmıştır. Çiftçi ve üreticilerimiz için izin belgeleri düzenleyerek üretimin devam etmesini sağlamaya devam ediyoruz.

İl Özel İdaresi destekleriyle İl genelinde kurduğumuz 30 seranın tamamında başarılı hayat hikayeleri ortaya çıkmaya başladı. Erkan Köstekci ve Bekir Çömez’e ait Seralarda Biyolojik Mücadele uygulanmaktadır. Yararlı böcekler ve Bambus arıları ile Serada kimyasal ilaçlardan uzakta Üretim yapılmaktadır. Projelerimizi bu sene de devam ettirmek istiyoruz dedi. İl genel meclis üyesi İsmet Bostancı; İl Özel İdaresi kanalı ile Tarıma ayrılan paralarla yapılan projelerin meylerini görmek mutluluk verici.

Ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bugün burada görüyoruz. Sera projelerinin bu sene de devam etmesi gerektiği kanısındayım” dedi. Devrek İlçesinde ekili dikili alanların Kontrollerini yapan yetkililer çiftçilerin dertlerini dinleyerek bilgi alışverişinde bulundular.


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48