Çınar: Devlete kırgın olunmaz kızgın olunabilir

Vali Ahmet Çınar’a Zonguldak’ta duygulandıran veda

Çınar: Devlete kırgın olunmaz kızgın olunabilir

Zonguldak Valiliği görevinden Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Vali Ahmet Çınar, onlarca kişinin alkışları eşliğinde vedalaşarak kentten ayrıldı. Vedalaşma programında küçük çapta izdiham yaşanırken bazı vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı. 
16 aylık görevi süresince “Zonguldak’a hizmet etmek için geldim” diyerek çeşitli projelere imza atan Vali Ahmet Çınar, vatandaşların büyük sevgisini kazandı. 
Çınar’ın Valilik görevinden alınmasının ardından üzüntülerini sosyal medyada paylaşan vatandaşlar, Zonguldak Valiliği binası önünde veda töreni düzenlemeye kararlaştırdı. Sosyal medya üzerinden haberleşen onlarca kişi Valilik binası önüne adeta akın etti. 
“EN ZONGULDAKLI BENİM” 
Protokol üyelerinin de yer aldığı vedalaşmada konuşan Vali Ahmet Çınar, “Bu bir nöbet değişimi. Ben söylemiştim. Bu şehri, şehrin insanlarını çok sevdim. Her şey güzel olsun, güzel olacak. Bu devletin rutin bir işleyişidir. Bunlar olur. Her kararnamede gidenler, gelenler olur. Allah devletimize zeval vermesin. Beni vali yaparken de bir kararname ile yapmışlardı. Nöbet değiştirirken de bu yine bir kararname ile olur. Bu olağan, doğal bir iş. Halen en Zonguldaklıyım iddiasını sürdürüyorum. En Zonguldaklı benim. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu. 
Vatandaşların hediye ve çiçek takdim ettiği Vali Çınar, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenleri ise geri çevirmedi. Yılın ahisi seçilen terzi esnafı Cahit Öztürk ise Vali Ahmet Çınar’a birlikte çektirdikleri hatıra fotoğrafını imzalayarak hediye etti. 
“ŞEHRİN ANAHTARINI VERİN” 
Vedalaşmaya katılan bazı vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı. Bir siyasi parti temsilcisi ise “Böyle yüreği güzel bir insanı tanımaktan onur duyuyorum. Buradan belediyeye sesleniyorum. İşte en büyük anahtar burada. Toprak bu adam toprak bu yurdun güzel toprağı. Valim seni yollamak istemiyorlar aslında bu halk. Gelin dönün buraya bir ayağınız burada kalsın. Bu kadar güzel bir vali buraya gelmedi. Bunu söylerken çok yürekli söylüyorum. O en büyük anahtarlar veriliyor ya işte bir tanesi de Valimiz Ahmet Çınar’a verilsin” dedi. 
‘DEVLETE KIRGINLIK OLMAZ’
Devlete kırgınlık olmayacağını söyleyen vali Çınar: “Şundan meni olun kast edilen bu şehirse kimseye kırgın değilim. Hiçbir problemde yok, meselede yok. Ben tamamen yakınlık, sıcaklık ve destek gördüm. Kırgınmıyım? Devlete kırgınlık olmaz, belki devlet içinde yanlış uygulama yapanlara kızgınlık olabilir. Bu insanın hakkıdır. Bir eleştiri olabilir, içimde saklı olabilir. Önemli bir konu değildir. Atamalar olabilir. Sadece şahsımla ilgili değil hizmetlerle alakalı vatandaşın hakkı ve huzuru açısından eleştiri yaklaşımı olabilir. Bu böyledir.” 
Çınar, alkışlar eşliğinde kentten ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48