Çocuk Olmaya Engel Değil

Çocuk Olmaya Engel Değil

Çocuk Olmaya Engel Değil

ZONGULDAK - Ereğli ilçesinde, zihinsel ve bedensel engelli çocuklarını çeşitli sosyal aktivitelerle buluşturabilmek için dernek kuran anneler, çocuklarının mutlu görmenin gururunu yaşıyor.

Özel Çocuklar ve Velileri Koruma Derneği Başkanı Oya Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukların sosyal aktivitelerin içerisinde daha fazla yer almasına katkı sağlamak adına kurdukları derneğin kısa sürede etkinliklerine başladığını söyledi.

Birbirini tanımayan 10 zihinsel ve bedensel engelli annesinin azmiyle süreci hızlandırdıklarını anlatan Koç, şöyle konuştu:

Dernek kurarsak eğer, işlerimizi daha kolay yapabileceğimizi düşündük. Her şeyi kendimiz yapıyoruz. Anneler olarak bir şeyleri birlikte başarmaya çalışıyoruz. Bu çocuklar gelecekte ne yapabilecekler, nasıl olacaklar bunları düşünerek hareket ediyoruz. Özel çocuklarımız için halk oyunları, tenis ve basketbol gibi çeşitli faaliyetler düzenledik. Dernek olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa yaptığımız proje kapsamında da haftanın belirli günlerinde spor salonunda çocuklarımız antrenörler eşliğinde sportif etkinlikler yapıyor. Onların desteği ile güzel bir eğitim alıyorlar.

Koç, kısa sürede büyüttükleri derneğin vakıf olabilmesi için çalışma içerisinde olduklarını belirterek, tüm özel çocukların ailelerini birlikte hareket etmek için derneğe davet ettiklerini kaydetti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş de bakanlığın programı doğrultusunda zihinsel ve bedensel engellilere yönelik önemli projelerin hayata geçirildiğini vurguladı.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48