Coşkun esnafları uyardı!

Coşkun esnafları uyardı!

Coşkun esnafları uyardı!

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  Başkanı Muharrem Coşkun esnafları fahiş fiyat konusunda sert şekilde uyardı. Corona virüsü salgını riskine karşı vatandaşın tedirgin içerisinde olmasından yararlanarak fiyatlarda fahiş fiyat fiyat artışı yapan esnafların bulunmasından rahatsızlık duyduklarını ifade eden ZESOB Başkanı Muharrem Coşkun,fiyat artışı yapan esnafları uyardığını ifade etti. Ayrıca fahiş fiyat artışı yapan firmaların esnaflar tarafından şikayet edilmesi gerektiği uyarısında bulunarak şunları ifade etti. 
"Toplumda tabii ulusal kanallardan uzman arkadaşlarımızın bu konudaki yapmış olduğu açıklamalar da genelde toplum içine girmeyin toplumda fazla dolaşmayın kalabalık yerlerde biliyorsunuz hafta sonu maçlarda seyircisiz oynama veya başladı, vatandaş da haklılar mümkün olduğu kadar çarşıya kalabalık yerleri girmemeye çalışıyorlar günlük sadece temel gıda maddelerini alıyorlar burada da hijyen konusunda ürünlerde de ve gıda maddeleri de büyük bir artış oldu bu konuda da ticaret bakanlığımızın ve illerde değil müdürlerimizin bir çalışması var faiz arttı iş yapan firmalara mutlaka cezalar uygulanacak bu konuda fahiş fiyata satış yapan arkadaşlara özellikle buradan uyarıyorum.Vatandaş şöyle bir uyarı yapmak istiyorum. Fahiş fiyat artışları olan firmaları tespit edip mutlaka onlarla alışveriş yapmasınlar ve gerekli şikayetleri de yapmalarını istiyorum kendilerinden bu."
"Son zamanlarda Corona  vakası sayısında artış olduğunu ve korono riskini Türkiye olarak en az hasarla atlatmayı temenni ettiğini ifade eden Muharrem Coşkun, "  Türkiye genelinde iyi götürüyordu ama son zamanlarda bizde de maalesef bir artış oldu. İnşallah bu sayı daha da artmaz ve ülkemiz bu sıkıntıdan en hafif şekilde atlatarak önümüzdeki günlerde de havaların ısınmasıyla büyük bir ihtimalle bunu hep birlikte alacağımız tedbirlerle daha az bir zararlı atacağım atacağım onu düşünüyoruz" dedi. 
Torba yasası taleplerin karşılanacağını umudu taşıdıklarını belirten ZESOB  Başkanı Muharrem Coşkun, "Torba yasanın içinde esnaf ve sanatkarları ilgili bir sürü taleplerimiz var büyük bir ihtimalle de bu torba yasanın içinde bu taleplerimizin karşılaşacağı  taleplerimizin çıkması konusunda isteklerimiz var bu konuda takipçisiyiz ve genel başkanımız bu konuda çok büyük özveriyle 24 saat hükümet nezdinde girişim yaparak kanunlaşması konusunda çalışması var.'' dedi. 
Esnafın SSK,Vergi ve kiralar konusunda faizsiz ödeme talebinin olduğunu belirten ZESOB Başkanı Muharrem Coşkun, "Corona virüsü ile Türkiye genelinde tüm esnaflarımız bu konuda olumsuz etkilenmiş durumda.Corona virüsü ile ilgili insanlar sadece hijyeni konusunda ve bir de temel gıda maddeleri dışında alışveriş yapmıyorlar biraz da panik de var işin doğrusu bu konu ile ilgili önümüzdeki günlerde arkadaşlarımız SSK'sı,vergisi,kiraları var yanında çalışan arkadaşların maaşları var. Bu konuda bayağı bir sıkıntı var yani sadece belirli sektörlerde değil sektörlerin hepsinde bu sıkıntı yaşanıyor maalesef bu konuda gerekli tedbirler alınarak teşviklerin ve özellikle borçlardaki yapılandırmaların öt elenerek faizsiz şekilde öteleyerek bunları aşağı alacağımızı düşünüyoruz."dedi. 
 

HALKIMIZIN PANİK YAPMASINA GEREK YOK 
Vatandaşlara panik yapmasına gerek olmadığını belirten  ZESOB Başkanı Muharrem Coşkun, "Buradan özellikle vatandaşlarımıza panik yapmamaları konusunda uyarıda bulunmak istiyorum her konuda  kesinlikle panik yapmalarına gerek yok bulamadıkları bir konu olursa ben yine söylüyorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimize 257 72 97 numaralı telefonu arayabilirler her konuda kendilerine destek ve katkı da yapmaya hazırız" ifadesini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER