Darp edilen kız hakkında Yağız’dan açıklama!

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız, üniversiteli Sıla Bayram’ın darp edilerek araçtan atıldığı iddialarının kamuoyunda yer alması üzerine açıklama yaptı.

Darp edilen kız hakkında Yağız’dan açıklama!

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız, üniversiteli Sıla Bayram’ın darp edilerek araçtan atıldığı iddialarının kamuoyunda yer alması üzerine açıklama yaptı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında arkadaşı tarafından tehdit, hakaret ve yaralama eylemlerine maruz kaldığını beyan eden mağdurun talebine rağmen şüpheli hakkında tedbir kararı verilmediği yönünde haberler üzerine basın açıklaması yapma gereği hasıl olmuştur. Zonguldak il merkezinde 30/07/2018 tarihinde habere konu mağdur ve şüpheli arasında meydana gelen olaya ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile olayın kolluk güçlerine intikali ile gerekli soruşturma işlemleri derhal başlatılmıştır. Mağdurun talebi doğrultusunda Zonguldak 2. Aile Mahkemesi’nin 30/07/2018 tarih, 2018/266 D. İş ve 2018/268 sayılı kararı ile şüpheli hakkında tedbir kararı verilmiştir. Şüphelinin mağdura karşı tehdit, hakaret, aşağılamaya yönelik veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, mağdurun bulunduğu konuta, okula ve işyerine, mağdurun yakınlarına, tanıklarına ve kişisel ilişki kurulmasına ilişkin haller saklı kalmak üzere çocuklarına 180 gün süre ile yaklaşmamasına karar verilmiştir. Şüphelinin karara uymadığı taktirde 3 günden 10 güne kadar tekrarı halinde 15 günden 30 güne kadar zorlama hapsi cezası ile cezalandırılabileceği taraflara tebliğ edilmiştir. Yukarıda anlatıldığı şekilde mağdurun talep etmesine rağmen şüpheli hakkında tedbir kararı verilmediği hususu gerçeği yansıtmamaktadır. Müştekinin müracaatının intikalinden itibaren şüpheli hakkında verilen tedbir kararının infazına başlanılmıştır" ifadelerine yer verildi.

İddialara göre BEÜ Mühendislik Fakültesi öğrencisi Sıla Bayram, kız arkadaşı aracılığıyla tanıdığı C.K. tarafından darp edilerek zorla bindirildiği araçtan atıldığını ve şikayetçi olduğunu ifade etmişti. Olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

İHA

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48