Defne-Kestane-Fındık-Ihlamur Üretimine Start Verilldi...

Kocaman’da Hedef Güncellendi ve Büyültüldü…

Defne-Kestane-Fındık-Ihlamur Üretimine Start Verilldi...

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Sayın Zekeriya Beyazlı ve Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Pınar, Kdz.Ereğli İKocaman’da Hedef Güncellendi ve Büyültüldü…
Defne-Kestane-Fındık-Ihlamur Üretimine Start Verilldi.
Zonguldak Orman Bölge Müdürümü Sayın Zekeriya Beyazlı ve Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Pınar, Kdz.Ereğli İşletme Müdürlüğü Kocaman Şefliğine bağlı fidanlık çalışma sahasında Gökçebey Fidanlık Müdürü, Kdz. Ereğli Orman İşletme Müdürü ve ilgili şeflerle fidanlıktaki çalışmaları yerinde kontrol etmiştir. Kdz. Ereğli Orman İşletmesi Kocaman Şefliğine bağlı olan fidanlık çalışma alanının Fidan Üretim İstasyonu adıyla Gökçebey Fidanlık Müdürlüğüne bağlanarak daha büyük alanda, daha verimli ve entansif çalışılması için istişarelerde bulunuldu. Bu kapsamda yörede talebi yoğun olan Defne başta olmak üzere yılda iki dönem meyve veren kestane, fındık, ıhlamur gibi özel türlerle çalışma yapılması kararlaştırıldı. Yetiştirme muhiti şartları itibariyle ideal bir konumda olan bu mevkide yörede tercih edilen daha öncelikli türler, daha verimli bir şekilde ve büyültülen alanda daha çok miktarda üretim hedeflenmektedir.
İşletme Müdürlüğü Kocaman Şefliğine bağlı fidanlık çalışma sahasında Gökçebey Fidanlık Müdürü, Kdz. Ereğli Orman İşletme Müdürü ve ilgili şeflerle fidanlıktaki çalışmaları yerinde kontrol etmiştir. Kdz. Ereğli Orman İşletmesi Kocaman Şefliğine bağlı olan fidanlık çalışma alanının Fidan Üretim İstasyonu adıyla Gökçebey Fidanlık Müdürlüğüne bağlanarak daha büyük alanda, daha verimli ve entansif çalışılması için istişarelerde bulunuldu. Bu kapsamda yörede talebi yoğun olan Defne başta olmak üzere yılda iki dönem meyve veren kestane, fındık, ıhlamur gibi özel türlerle çalışma yapılması kararlaştırıldı. Yetiştirme muhiti şartları itibariyle ideal bir konumda olan bu mevkide yörede tercih edilen daha öncelikli türler, daha verimli bir şekilde ve büyültülen alanda daha çok miktarda üretim hedeflenmektedir.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48