Demirtaş başkanlığında toplandılar!..

Demirtaş başkanlığında toplandılar!..

Demirtaş başkanlığında toplandılar!..

CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş başkanlığında toplandı. Toplantıda, CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz hakkında ‘Yetkili organ kararlarına aykırı davranmak’, ‘Partide aldıkları görev ve sorumlulukla ve üyelikle bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunmak’ ve ‘Partinin temel ilkelerine aykırı siyasal çalışmalara ve eylemlere katkıda bulunmak’, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol hakkında ‘Yetkili organ kararlarına aykırı davranmak’ fiilleri nedeniyle tedbirli olarak ‘Gruptan kesin çıkarma cezası’ ile cezalandırılmalarını öngören Grup Yönetim Kurulu kararlarını görüştüğü belirtildi.
Toplantıda iki milletvekiline; tedbir kararına 3 gün içinde itiraz edebilecekleri, yazılı savunmalarını 7 gün içinde iletmeleri ve istemeleri halinde sözlü savunma yapılabileceklerine ilişkin yazı yazılmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 18:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
ereglili
ereglili - 4 yıl Önce

boyle bi milletvekilini chp ile anilmasi chp li olarak kanima dokunuyor. boyle birileri daha varsa chp li olarak bizi yormasin derhal istifa etsin

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48