DEMİRTAŞ’TAN ERDEMİR’E ZİYARET!

DEMİRTAŞ’TAN ERDEMİR’E ZİYARET!

DEMİRTAŞ’TAN ERDEMİR’E ZİYARET!

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'na yeni atanan Genel Müdür Salih Cem Oral’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ünal Demirtaş’a ziyarette Kdz. Ereğli CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakçı,İ lçe Sekreteri Sevdekar Aras, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Nahide Ercan ,Kadın Kolları Başkanı Zerrin Yılmaz ile Belediye Meclis Üyeleri Özkan Özyağcı ve Güler Demiroğlu eşlik etti.

CHP heyeti, Erdemir Genel Müdürlüğü’ne yeni atanan Salih Cem Oral’a başarılar diledi.

Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral da bu nazik ziyaret için teşekkür ederek, yaklaşan seçimlerin Türkiye’ye hayırlı olması dileğini paylaştı.

Ziyarette, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, öncelikle Erdemir'in sadece Zonguldak'ın değil, Türkiye'nin gurur kaynağı bir şirket olduğunu, ürettiği katma değer ile çok büyük bir yere sahip olduğunu ifade etti. Erdemir’in stratejik ve milli bir kuruluş olduğuna vurgu yaparak, Kdz. Ereğli’nin ve Zonguldak’ın ekonomik kalkınmasında önemli bir yere sahip olan bu şirkete atanan Salih Cem Oral'ın sektördeki tecrübe ve bilgisi ile Erdemir'in çok daha iyi bir noktaya taşınacağına inandığını da belirten CHP'li Demirtaş, "Bölge kalkınmasında bu tip kuruluşların önemli etkileri değerlendirilmeli ve yatırım planlaması buna göre belirlenmeli. Çelik stratejik öneme sahip bir ürün. Bu nedenle de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu stratejik ürüne dair bir meclis araştırma önergesi verdim. Stratejik ürünlerde kar -zarar hesabının yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz ve bu tip ürünlere milli bir anlayış içinde yaklaşıyoruz. Çünkü bu tip kuruluşlar sadece bulundukları bölge için değil Türkiye için ekonomi ve istihdam açısından kıymetli kuruluşlarımız. Bu anlamda biz devlet tarafından bir değil en az iki Erdemir daha kurulması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48