Denetimler devam ediyor

Denetimler devam ediyor

Denetimler devam ediyor

Zonguldak Ticaret il Müdürü İsmail Maden, dürüst esnaf ve tüketicinin korunması amacıyla fiyat etiketi, garanti belgesi ve haksız fiyat artışlarına ilişkin denetimler gerçekleştirdiklerini söyledi.
İl Müdürü Maden yaptığı açıklamada, 14 iş yerinde 40 ürün için fiyat etiketi denetimi yaptıklarını, 67 ürün hakkında işlem yapılması için bakanlığa bildirdiklerini ifade ederek şunları söyledi; “Zonguldak Ticaret İl Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın emirleri ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında kapsamında tüketicilerimizin ve dürüst esnafımızın korunması amacıyla fiyat etiketi, garanti belgesi ile Haksız Fiyat artışlarına ilişkin denetimler gerçekleştiriyoruz. İşverenler tüketiciyi aldatıcı veya onun tecrübe ve bilgi noksanlıklarını istismar edecek şekilde işlem yapamazlar.” Müdürlüğümüze ulaşan şikayetler kapsamında ve re’sen olmak üzere 2019 yılı içerisinde bugüne kadar toplan 14 işyerinde 40 ürün için fiyat etiketi denetimi gerçekleştirilmiştir. Aynı dönemde 129 işletmede 305 ürün denetimi haksız fiyat artışı kapsamında denetlenmiş ve 67 ürün hakkında işlem tesis edilmesi amacıyla Bakanlığımıza bildirim yapılmıştır.

Gerek yerel basında yer alan haberler gerek vatandaşlarımızın direk kurumumuza yaptıkları müracaatlar ve müdürlüğümüz denetim planı kapsamında denetimlerimiz sürdürerek hem tüketicilerimiz hem dürüst işverenlerimizi korumaya devam edeceğiz.”
 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48