Denizi yaşam alanı haline getirmek istiyoruz 

Denizi yaşam alanı haline getirmek istiyoruz 

Denizi yaşam alanı haline getirmek istiyoruz 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 6-7-8 Temmuz tarihlerinde yapılacak Spor Organizasyonlarına ilişkin olarak düzenlediği basın toplantısında tüm bölge halkını etkinliklere davet etti. 
Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Kdz. Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği - Yelken İhtisas Kulübü ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü işbirliği ile düzenleyeceği ve bugün başlayacak etkinliklere ilişkin olarak açıklama yapan Başkan Uysal, “Etkinliklerimiz Turizm çalışmalarımızın bir parçası. Amacımız İlçemizin tanıtımı. Gerek bisiklet turlarımız gerek yelken yarışlarımız gerekse Açık Su Yüzme Yarışı ile ilçemizin tanıtımını ve bugüne kadar sadece seyrettiğimiz, yaşayamadığımız denizimizi de turizme kazandırmayı amaçlıyoruz.” dedi.
Uysal, “Gerek 3 gün süreyle birçok branşta düzenlenecek etkinlikler, gerekse 7 Temmuz Cumartesi saat 21.30’da Erdemir Ofis Yolu üzerinde ünlü sanatçı Simge’nin vereceği konsere tüm halkımız davetlidir” şeklinde konuştu.
Basın toplantısında konuşan Kdz. Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği Başkan Yardımcısı Nevzat Akkoç, 42 ayrı ilden 250 bisikletçinin Göktepe Altı Plajı’nda (Eski Kantar) 6-7-8 Temmuz tarihlerinde kamp kuracağını ve 3 gün boyunca 3 farklı güzergâh üzerinde bisiklet turları düzenleneceğini söyledi.
İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü Başkanı Mustafa Özer de yaptığı açıklamada Eski Bakanlardan Esat Kıratlıoğlu, Kürşad Tüzmen gibi isimlerin de yer alacağı organizasyon kapsamında Amfi Tiyatro alanından başlayacak 1500 ve 3000 metre yüzme yarışlarına Ulusal ve Uluslararası düzeyde 250 sporcunun katılımı ile Açık Su Yüzme Yarışının Ereğli’de gerçekleşeceğini söyledi.
Yelken İhtisas Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezai Çimenoğlu da geçtiğimiz aylarda yaşanan fırtınada hasar gören kulüplerinin yeniden faaliyete geçmesi konusundaki desteklerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Amatör Denizciler Derneği işbirliği ile 7-8 Temmuz tarihlerinde Polisevi Yelken İhtisas Kulübü’nde Yelken- Rüzgar Sörfü ve Yelkenli Yatların gösteri yapacağı etkinlikler düzenleneceğini belirti.
Basın toplantısında konuşan İlçe Spor Müdürü Serkan Keleş de etkinliklerin Ereğli’de yapılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48